Do sada je pronađeno dosta dokaza koji ukazuju da je Goran Džonić izvršio surovo ubistvo porodice Đokić, kako saznaje Objektiv. Neki od njih su toliko ubedljivi da bi mogli da dobiju epitet – neoborivi.
Međutim, u moru tragova koji su otkriveni nakon što su pronađena tela Gorana (57), Gordane (56) i Lidije (25) Đokić, u noći između 26. i 27. septembra, njih pet je od krucijalne važnosti, o čemu je ranije pisao Objektiv.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Džonić je vodio računa o svemu pa je tako i svaki detalj i trag pokušao dobro da prikrije ili uništi. Međutim, nakon što je pronađen zakopan novac na imanju koje je u njegovom vlasništvu u vreći je pronađena i priznanica na ime Gorana Đokića koja dokazuje da je novac njegov. Pored ova dva neoboriva dokaza, iznosimo još tri.
“BERETA” ČUVALA TAJNU
Goran Džonić je na saslušanju u policiji sam priznao gde se nalazi pištolj kojim je izvršena trostruka likvidacija.
– Iako je natezanje oko njegove izjave dugo trajalo, na kraju je priznao da se pištolj marke “bereta”, kalibra 9 milimetara nalazi u porodičnoj kući njegove supruge Suzane u Aleksincu, a sakrio ga je u dimnjak. Na tom pištolju je pronađen njegov DNK, a balističkim veštačenjem je utvrđeno da su upravo iz tog oružja ubijeni Goran, Gordana i Lidija – navodi dalje naš sagovornik.
Ovo su UBEDLJIVI DOKAZI koji ukazuju na to da je Džonić ubica: Ima ih pet, a drugi je neoboriv!
Takođe, u zapaljenom automobilu Gorana Đokića pronađena je i jedna čaura.
– Utvrđeno je da je upravo to čaura koja je odletela nakon što je pucano u Gordanu Đokić dok se još nalazila u kolima. Kasnijim veštačenjem je utvrđeno da je čaura upravo iz Džonićevog pištolja marke “bereta” – dodaje sagovornik našeg lista.
KAMERE SVE SNIMILE
Poslednji dokaz koji neće moći da se ospori su snimci sa nadzornih kamera koje su Džonića snimile u noći ubistva.
– Iako je svima pričao da ide na pecanje, Goran Džonić je 27. septembra usnimljen kako izlazi sa zemljanog puta u Đokićevom “pasatu” oko dva sata posle ponoći i usmerio se ka susednom selu Tešice. Oko četiri sata ujutru, Džonić je usnimljen kako se vraća ka Moravcu na žutom skuteru, koji je konfiskovan nakon njegovog hapšenja – zaključuje naš izvor.
NOVI ISKAZ GORANA DŽONIĆA
Juče je pred Višim javnim tužilaštvom u Nišu završeno saslušanje prvih svedoka u istrazi povodom ubistva porodice Đokić.
Prvi na spisku svedoka bila su petorica kolega Stefana Džonića. Advokat Filip Domazet, branilac Stefana i Milana Džonića, objasnio je šta se juče dešavalo u prostorijama Višeg tužilaštva u Nišu.
– Smatram da će se vrlo brzo utvrditi da moji branjenici nisu umešani u zločin. U dosadašnjoj istrazi nema materijalnih dokaza koji ih terete. Danas su saslušani pripadnici Vojske Srbije kako bi potvrdili da je Stefan u noći kada je izvršen zločin bio na poslu. Zbog toga što je istraga u toku, ne mogu da otkrivam šta je rečeno, reći ću samo da je odbrana zadovoljna – istakao je advokat Domazet.
Ubistvo PORODICE Đokić nije prvo: Pre dve godine desio se sličan zločin, a povezuje ih ISTO IME
On je otkrio i šta tek sledi u ovoj istrazi.
– U narednim danima biće još saslušanja i još nekih istražnih radnji. Biće ponovo saslušan prvoosumnjičeni Goran Džonić. Nije mi poznato koji su razlozi za to, to nije predlog odbrane, tako da ćemo videti – objasnio je Domazet.
Piše: Aleksa Momčilović
BONUS VIDEO:
OVU I DRUGE AKTUELNE PRIČE PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU ZA 2. NOVEMBAR 2021. GODINE

Komentari (0)