Zenit pregažen u “Blaugrani”: Odlična partija Mirotića u ubedljivoj pobedi Barselone!

Od prvog minuta je bilo jasno ko će slaviti u ovom susretu

Košarkaši Barselone došli su do nove pobede u Evroligi, pošto su u okviru petog kola ovog takmičenja savladali ekipu Zenita rezultatom 84:58.

Potpuno neočekivano tim iz Sankt Peterburga je bolje otvorio susret i dobar deo prve četvrtine je imao blagu prednost.

Ipak, Barsa se totalno razigrala u drugoj deonici gde je bukvalno krenulo gaženje protivnika iz Rusije, pa je razlika dostigla u jednom momentu 19 poena.

Domaćin je svoju dominaciju nastavio u trećoj četvrtini, gde Zenit prosto nije imao nikakav odgovor, a prednost 27 poena za Barsu jasno je najavila kraj utakmice.

Pokušavao je Zenit da ublaži ubedljiv poraz, ali im ni to nije pošlo za rukom. Na kraju se najviše istakao Nikola Mirotić sa 20 ubačenih poena.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Ne pomažu ni Džejms ni Anđušić: Ivanović preslišao Mitrovića, Baskonija u potpunosti nadigrala Monako!