Kiks Midtjilanda, koji raduje Zvezdu: Danci se spasili poraza i ostali bez najboljeg igrača!

Srpski klub bi mogao da odnese čitav plen iz Danske

Fudbaleri Midtjilanda su odigrali nerešeno 2:2 u gostima sa ekipom Nordsjelanda u okviru 12. kola danske Superlige.

Od samog starta utakmice je konkretnija bila ekipa Nordsjelanda, koja je čitavo prvo poluvreme diktirala tempo.

Odbrana gostiju je napravila ogroman kiks u 14. minutu kada je kao duh samo po desnoj strani ostao Adingra i preciznim udarcem je lagano matirao Olafsona.

Samo 14. minuta kasnije još jedan ogroman propust u odbrani Midtijlanda, ovoga puta je na pravom mestu nakon ubačene lopte bio Tihosen, koji je duplirao prednod Nordsjelanda.

Imala je ekipa Midtjilanda svoje šanse u prvom delu utakmice, ali se razigrala tek u drugom poluvremenu.

Gosti iz Herninga su stigli do prvog pogotka zahvaljujući Žunioru Brumadu u 49. minutu, pošto je Brazilac preciznim udarcem pogodio donji levi ugao gola Ogure.

Veliki problem za Midtjiland se dogodio u 58. minutu kada je upravo Žunior Brumado doživeo povredu, nakon čega je na ramenima lekara iznet sa terena.

Pogodak za remi postiže u 62. minutu Lind, ali čini se da u ekipi gostiju nisu bili zadovoljni ovim rezultatom.

U svakom slučaju jasno je da Žunjinja, koji ni danas nije igrao, neće biti ni protiv Crvene zvezde, zbog crvenog kartona protiv Brage.

Sa druge strane ostaje da se vidi šta je sa Žuniorom Brumadom, ali o tome se čeka saopštenje danskog kluba.

Sjajne vesti za Zvezdu pred put u Dansku: Ključni igrač Midtjilanda se povredio uoči duela u Ligi Evrope!