Liverpul i Siti priredili spektakl i goleadu – izostao samo pobednik (VIDEO)

U derbiju 7. kola Premijer lige, fudbaleri Liverpula remizirali su na Enfildu protiv Mančester sitija sa 2:2 (0:0).

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji “građana” koji su sredinom tog perioda propustili veliku šansu kada je Foden iz neposredne blizine pogodio Alisona.

Liverpul je stigao do vođstva u 59. minutu posle sjajne akcije Salaha koji je uposlio Sadija Manea koji je uspeo da pronađe put do mreže rivala.

Radost domaće ekipe trajala je tek 10 minuta pošto je toliko trebalo Sitiju da odgovori preko Fila Fodena udarcem u donji desni ugao nemoćnog Brazilca.

Nisu se predavali domaćini, a navijači su u 76. nagrađeni fantastičnim golom Mohameda Salaha, Egipćanin je u stilu Dijega Armanda Maradone prešao nekoliko čuvara i pogodio za novo vođstvo svoje ekipe.

Samo pet minuta kasnije novi odgovor Sitija, Kevin De Brujne naleteo je na loptu po ivici kaznenog prostora i sjajnim udarcem postavio, kasnije će se ispostaviti, konačan rezultat – 2:2.