Goleada u Nemačkoj: Dortmund trijumfovao nakon mučenja, Menš i Štutgart upisali važna tri boda

Interesantni mečevi u Bundesligi

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu ekipu Augsburga sa 2:1, u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige.

Domaći tim je poveo u desetom minutu golom Rafaela Gereira sa penala, izjednačio je Andi Zečiri u 35. minutu, da bi pobedu Dortmundu doneo Julijan Brandt u 51. minutu.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Dortmund je, posle pete pobede u sezoni, drugi na tabeli nemačkog šamopionata sa 15 bodova, dok je Augsburg na 15. poziciji sa deset bodova manje.

Isti broj bodova kao i Dortmund ima i Frajburg koji je danas u gostima bio bolji od Herte sa, takodje, 2:1.

Filip Linhart je doveo Frajburg u vodjstvo u 17. minutu, izjednačio je Kšištof Pjontek u 70, a konačan rezultat je osam minuta kasnije postavio Nils Petersen.

Frajburg je treći na tabeli sa 15 bodova, dok je tim iz Berlina 13. sa šest bodova.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah su slavili u gostima protiv Volfsburga sa 3:1.

Golovima Brila Embola u petom i Jonasa Hofmana u sedmom minutu Menhengladbah je poveo sa 2:0, Luka Valdšmit je u 28. minutu smanjio rezultat, a pobedu gostujućeg tima potvrdio je Džo Skali u 95. minutu.

Volfsburg je pao na petu poziciju sa 13 bodova, dok je Borusija Menhengladbah sada osma sa tri boda manje.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Hofenhajm sa 3:1.

Strelci za pobednički tim bili su Mark-Oliver Kempf u 18, Konstantinos Mavropanos u 60. i Roberto Masimo u 81. minutu. Utešan pogodak za Hofenhajm postigao je Jakob Brun Larsen u 84. minutu.

Hofenhajm je deseti na tabeli sa osam bodova, koliko ima i Štutgart na 11. poziciji.