LŠ: Zato je fudbal magična igra – Šerif je čudo, PSŽ pokazao klasu, podvig Briža i samoubistvo Milana!

Odigrani su svi mečevi 2. kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D

GRUPA A

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Mančester sitija sa 2:0, u meču drugog kola Lige šampiona.

Francuski tim je poveo golom Idrise Geja u osmom minutu, a najbolju priliku da izjednače gosti su imali u 26. minutu, kada je Rahim Sterling glavom iz peterca pogodio prečku, a u nastavku akcije prečku je pogodio i Bernardo Silva.

Konačan rezultat na meču postavo je svojim prvim golom za PSŽ Lionel Mesi u 74. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca.

U istoj grupi Briž je na gostovanju iznenadio Lajpcig i trijumfovao sa 2:1.

Domaći tim je poveo preko Kristofera Nkunkua u petom minutu, dok je belgijski tim do pobede došao golovima Hansa Vanakena u 22. i Matsa Ritsa u 41. minutu.

Na tabeli Grupe A vode PSŽ i Briž sa po četiri boda, Siti je treći sa tri boda, dok je Lajpcig na poslednjem mestu bez bodova.

GRUPA B

Atletiko Madrid je na gostovanju pobedio Milan sa 2:1.

Rafael Leao je u 20. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, a italijanski tim je devet minuta kasnije zbog drugog žutog kartona Franka Kesija ostao sa igračem manje.

Gosti su do preokreta došli golovima Antoana Grizmana u 84. minutu, i Luisa Suaresa iz penala u sedmom minutu nadoknade.

Liverpul je u okviru te grupe na gostovanju deklasirao Porto sa 5:1.

Gosti su poveli golom Mohameda Salaha u 18. minutu, a do poluvremena u strelce se upisao i Sadio Mane (45. minut).

Salah je svoj drugi gol postigao u 60. minutu, a jedini gol za Porto postigao je Mehdi Taremi u 75. minutu.

Do kraja meča dva gola upisao je i Roberto Firmino, u 77. i 81. minutu.

Liverpul je vodeći u Grupi B sa šest bodova, Atletiko Madrid je drugi sa četiri boda, Porto je na trećem mestu sa bodom, dok Milan nije upisao nijedan bod.

GRUPA C

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Sporting sa 1:0.

Borusija je do vođstva stigla golom Donijela Malena u 37. minutu. On je primio loptu u šesnaestercu, izbio sam isperd golmana i pogodio donji levi ugao gola Sportinga.

Ranije tokom večeri, u istoj grupi, Ajaks je kao domaćin pobedio Bešiktaš sa 2:0, golovima Stevena Berhojsa u 17. i Sebatijana Alea u 43. minutu.

Nakon dva kola, Ajaks i Borusija imaju po dve pobede, dok su Bešikataš i Sporting zabeležili po dva poraza.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Ajaksu, dok će Bešiktaš dočekati Sporting.

GRUPA D

Fudbaleri Šerifa pobedili su večeras u gostima Real Madrid sa 2:1.

Šerif je poveo golom Jasura Jahšibojeva u 25. minutu. On je odlično reagovao na centaršut Kristijana sa leve strane i glavom sa pet metara savladao golmana Reala Kurtou.

Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Karima Benzmeme iz penala.

Pobedu Šerifu doneo je Sebastijan Til u 90. minutu, preciznim udarcem u leve rašlje gola Reala.

Ranije danas, u istoj grupi, Šahtjor i Inter su odigrali nerešeno 0:0.

Posle dva kola, Šerif je prvi sa dve pobede, Real je drugi sa pobedom i porazom, dok su Inter i Šahtjor na deobi poslednjeg mesta sa po jednim remijem i porazom.

U narednom kolu, Šerif će gostovati Interu, dok će Real gostovati Šahtjoru.

Najlepši promašaj Lige šampiona: Leao magičnim “makazicama” izmamio uzdahe fudbalske Evrope (VIDEO)