KVALIFIKACIJE ZA SP: Šimanski rastužio Engleze, petarda Italijana i bruka Vernera (VIDEO)

Bilo je jako zanimljivo ove večeri širom evropskih terena

Fudbaleri reprezentacije Italije deklasirali su Litvaniju u Ređo Emiliji sa 5:0 (4:0) u okviru 5. runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Litvanci su bili “lak plen” za aktuelnog evropskog šampiona koji je izašao u kombinovanom sastavu i napunio mrežu rivala pred svojim navijačima. Posle pola sata igre upisali su se u istoriju svoje zemlje budući da su postigli četiri pogotka za taj period, što nijednoj generaciji do tada nije uspelo.

Sa druge strane Španija se savladala selekciju tzv. Kosova rezultatom 2:0. Strelci za “crvenu furiju” bili su Pablo Fornals u 32. i Feran Tores u 89. minutu.  U okviru iste grupe Grčka je u Atini savladala Švedsku rezultatom 2:1 i zakuvala borbu za drugo mesto.

Fudbaleri Engleske suvereni su vladari grupe, iako su po prvi put “prosuli” pobedu, u prvih pet utakmica su bili maksimalni i sada imaju 16 bodova. Englezi su poveli u 72. minutu preko Harija Kejna, a šok i izjednačenje Poljaka stiglo je “tek” u 92. minutu preko Damjana Šimanskog.

Nemci su bez mnogo problema pobedili Island rezultatom 4:0, a strelci su bili Gnabri, Ridiger, Sane i Timo Verner. Napadač Čelsija se usput i žestoko obrukao pošto je promašio neverovatnu šansu i prazan gol.