Kvalifikacije za Mundijal u Kataru: Holanđani unakazali Tursku, Francuzi rutinirali Fince (VIDEO)

"Lale" ubacile u šestu brzinu

U utorak je odigrano peto kolo kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u kome je viđeno mnoštvo zanimljivih rezultata.

Portugal je u Azerbejdžanu slavio 0:3 golovima Bernarda Silve, Andre Silve i Dioga Žote. Irska i Srbija su remizirali u Dablinu 1:1, gol za Srbiju je postigao Milinković-Savić, a za domaće je Milenković postigao autogol.

Bosna i Kazahstan su odigrali 2:2. Golove za Bosnu su postigli Pjanić i Menalo, za Kazahstan su bili precizni Kuat i Zajnutdinov. Francuska je pogotcima Grizmana pobedila Finsku 2:0.

Austrija je ponovo poražena, ovog puta od njih su bili bolji Škoti. Rezultat je bio 0:1, a jedini gol za goste je postigao Dajks sa bele tačke. Dragović je za Austriju odigrao ceo meč i dobio je žuti karton. Danska je nastavila svoj maksimalan učinak. Ovog puta je žrtva bio Izrael. Golove su postigli Poulsen,Kjer,Olsen,Dilejni i Kornelius. Natho je za Izrael odigrao prvih 45. minuta. Farska ostrva su pobedila Moldaviju 2:1 golovima Olsena i Vatnsdala, a gol za goste je dao Milinkanu.

Crna Gora je odigrala bez golova protiv Letonije. Holandija je ubedljivo savladala Tursku 6:1. Depaj je postigao het-trik, a ostale golova za Holanđane su postigli Klasen,Malen i Til. Čengiz Under je postigao utešni gol za Turke.

Norveška je pobedila Gibraltar 5:1. Golove su postigli Haland x3,Serlot i Torsvet, a pogodak za goste je dao Stajč.

Hrvatska je ostvarila veoma bitnu pobedu protiv Slovenije. Mrežu gostiju je načeo Livaja u 33. minutu. Pitanje pobednika je rešio Pašalić golom u 66. minutu, a pobedu je overio Vlašić u 94. minutu. Rusija je savladala Maltu 2:0 golovima Smolova i Bakaeva. Slovačka je pobedila Kipar golovima Šranc i Košelnika.