E, ovo je prava Crvena zvezda: Četa Dejana Stankovića unakazila Kluž, Pavkov i Katai delili lekcije

Rapsodija golova na stadionu "Rajko Mitić"

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope ekipu rumusnkog Kluža sa 4:0 i tako načinili veliki korak ka grupnoj fazi ovog takmičenja.

Od prvog pa sve do poslednjeg trenutka ove utakmice, na terenu je postojao samo jedan tim – Crvena zvezda.

Povratak Pavkova u prvi tim bio je pravi bum za Zvezdu, a fantastični golgeter je golom i asistencijom za Kataija pokrenuo Zvezidnu mašinu.

Do kraja meča Zvezda je nastavila sa gaženjem Kluža, a golovima Bena i Ivanića u nastavku igre potvrđena je ubedljiva pobeda!

Revanš se igra za sedam dana u Rumuniji.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, TREĆE KOLO (PRVI MEČ)

CRVENA ZVEZDA – KLUŽ 4:0

/Pavkov 5, Katai 38, Ben 68, Ivanić 77/

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 22.482

Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

Žuti karton: Rodić, Kanga, Katai (Zvezda)

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Degenek (45+2. Pankov), Dragović, Rodić – Sanogo – Ben, Kanga (73. Krstičić), Ivanić (79. Srnić), Katai – Pavkov (79. Krstović)

Rezerve: Popović, Gordić, Gajić, Babić, Petrović, Nikolić, Eraković, Dioni

Trener: Dejan Stanković

Kluž (4-2-3-1): Arlauskis – Manea, Čiobotariju, Sestor, Kamora – Sigurjonson, Rodrigez – Deak, Omrani (62. Kostače), Petrila – Debeljuh (62. Alibek)

Rezerve: Balgradean, Hindrih, Graovac, Latovlevici, Sušić, Tahir, Hoban, Fofana, Itu

Trener: Marijuš Šumudika

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

90. minut: Još tri minuta nadokande vremena.

85. minut: Kluž je imao veliku šansu, ali je prečka spasila Crvenu zvezdu u finišu duela!

77. minut: Zvezda igra kao u transu! Ivanić glavom nakon kornera pogađa za 4:0!

75. minut: Kluž bez ređenja, Zvezda hita ka velikoj pobedi!

68. minut: Fantastičan kontranapad Zvezde koji je povukao Ivanić i na vreme uposlio Bena, a Zvezdin napadač kao iz topa cepa mrežu za 3:0!

59. minut: Zvezda je imala dve nove velike šanse preko Pavkova, ali je sjajni golgeter u oba navrata bio dekocentrisan.

52. minut: Sjajan centaršut Kataija, ali je Pavkov sa svega pet metara šutirao direktno u golmana Kluža…

49. minut: Nakon početne inicijative Zvezde, rumunski tim je uzvratio iz slobodnog udarca. Na svu sreću po crveno-bele nije bilo promene rezultata.

Kraj prvog dela meča! Zvezda vodi sa 2:0, ali je u finišu ostala bez Degeneka koji je zbog povrede završio ovaj meč. Umesto njega u igru je ušao Pankov.

38. minut: Fantastična akcija Zvezde preko Pavkova i Kataija, a iskusno krilo crveno-belih trese mrežu za 2:0!

25. minut: Kluž se otrgao od pritiska Crvene zvezde i polako prebacuje loptu na posed domaćeg tima.

19. minut: Lep napad Zvezde koji je lošim udarcem završio Mirka Ivanić.

15. minut: Odlična igra Crvene zvezde, imaju zasluženu prednost i nastavljaju da prtiskaju ekipu Kluža.

4. minut: Sjajan napad Zvezde nakon koga se fantastično snašao Milan Pavkov i glavom doveo Zvezdu u prednost!