Nemački derbi u znaku centarfora: Halandov blickrig nedovoljan, Levandovski režirao preokret Bajerna!

Čak šest pogodak smo gledali u pravom prazniku nemačkog fudbala

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladalio su ekipu Borusije Dortmund sa 4:2 u okviru 24. kola nemačke Bundeslige.

Utakmica nije mogla da krene bolje za goste, pošto je Erling Haland odlično šutirao posle samo 75 sekundi igre i done je prednost svojoj ekipi.

Isti igrač je samo osam minuta kasnije duplirao prednost Borusije, koja je tada imala veoma povoljnu poziciju za nastavak meča.

Odgovor Bajerna usledio je u 26. minutu kada je Robert Levandovski iskorsistio asistenciju Liroja Sanea.

U samoj završnici poluvremena sudija je dosudio penal za Bavarce zbog grubog starta nad Kinslijem Komanom, a sa bele tačke je bio precizan ponovo Levandovski.

Odbrana “Milionera” je popustila u samoj završnici meča, pošto su Leon Gorecka, a potom i Robert Levandovski doneli preokret i pobedu Bavarcima.

Lajpcig privremeno na vrhu tabele: Menhengladbah nikako da pobedi (VIDEO+FOTO)