Andalužani ozbiljno kiksirali: Elče pobedio Sevilju i uradio nešto što nije viđeno više od 40 godina!

Čini se da će ovim porazom ispasti iz trke za titulu

Fudbaleri Elčea su na svom terenu savladali ekipu Sevilje sa 2:1 u okviru 26. kola španske La Lige.

U prvom poluvremenu meča nije bilo većih šansi, a mreže su mirovale punih 70 minuta.

Prednost Elčeu doneo je Guti baš u 70. minutu igre, kada mu je asistirao Fidel.

Samo šest minuta kasnije Kariljo je duplirao prednost domaćina, a pas za gol je dodao Hosan.

Gol za nadu Sevilje je postigao Luk de Jong u samoj završnici meča, ali Andalužani nisu uspeli da se spasu poraza.

Ovo je inače prva pobeda ekipe Elčea protiv Sevilje od davne 1977. godine, kada je istu ekipu savladao sa 3:0.

U prvom meču dana Valjadolid je bio bolji na svom terenu od ekipe Hetafea rezultatom 2:1.

“Žuta podmornica” potopljena u finišu: Valensija posle preokreta stigla do trijumfa (FOTO)