Runijev tim najviše razočarao: Everton jedva dalje prošao (VIDEO+FOTO)

Malo poznati Čorli iznenadio je Derbi Kaunti

Treća runda FA kupa donela je nekoliko zanimljivih rezultata. Nakon prvih utakmica trećeg kola FA kupa igranih u subotu u narednu rundu takmičenja plasirali su se Everton, Milvol, Luton, Norič, Notingem Forest i malo poznati Čorli.

Šestoligaš iz Lankašajra, eliminisao je drugoligaša Derbi Kaunti, tim koji sa klupe predvodi legendarni Vejn Runi.

Domaćin je slavio sa 2:0, mada treba istaći i da su popularni “Ovnovi” zbog velikog broja zaraženih igrača prvog tima igrali sa omladincima i rezervnom postavom.

Everton je morao da odigra 120 minuta protiv drugoligaša Roterama. Poveo je već u 9. minutu golom turskog internacionalca Čenka Tosuna, ali su gosti iz Čempionšipa uspeli da izjednače preko Amerikanca Metjua Olosunde na startu drugog poluvremena. Konačno, na samom početku prvog produžetka uspavala se odbrana gostiju i Francuz Abdujale Dukur doneo je ekipi Karla Anćelotija očekivanu pobedu i plasman u narednu rundu FA kupa.

Srpski trener Veljko Paunović nije uspeo da se plasira dalje u FA Kupu pošto je njegov Reding poražen na gostovanju od Lutona sa 1:0.

Karma je čudo: Liverpul se mučio sa decom Aston Vile, pa za pet minuta spakovao tri komada!