Čudesan koš Jovića, ali ovo je veče Žofrija Lovernja: Himkijev “pucanj” u sopstvene noge! (VIDEO)

Žalgiris na kraju slavio ubedljivo

Košarkaši Himkija su doživeli težak poraz od Žalgirisa u 18. kolu Evrolige, rezultatom 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14).

Delovalo je da ruska ekipa može do pobede u Kaunasu, na poluvreme su otišli sa osetnom predonšću, ali se onda dogodila treća četvrtina, u kojoj je Žalgiris na krilima Žofrija Lovernja pregazio gostujuću ekipu.

Meč je obeležio neverovatan koš Stefana Jovića, koji je na kraju završio sa sedam poena i četiri asistencije. Pomislili su mnogi da je upravo koš Srbina prelomna tačka utakmice i da će Himki napraviti podvig.

Ipak, desilo se potpuno suprotno. Žalgiris se razigrao, dok ekipa iz Podmoskovlja nije ličla na tim. Potpuno su razbijeni u drugom poluvremenu.

Aleksej Šved je ponovo bio taj koji je hteo sve da reševa sam, pa je meč završio sa 22 peona, ali i šutem iz igre 6-17.

Sa druge strane, Žofri Lovernj je završio utakmicu sa 29 poena na svom kontu.  Marijus Grigonas je dodao 18, a Najdžel Hejs 14 poena.

Ipak ništa od Birčevića: Japanci ne puštaju reprezentativca Srbije u Partizan