Dobre vesti: U svim ustanovama dostupne vakcine protiv gripa

Četvorovalentne vakcine protiv gripa dostupne i u privatnim zdravstvenim ustanovama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Tanjug/University of Maryland School of Medicine via AP

Kako Objektiv saznaje, po mišljenju zdravstvenih stručnjaka, vakcinacija protiv gripa u uslovima pandemije COVID-19 izazvane SARS-CоV-2 od posebnog je značaja, kako bi se izbegao sudar gripa i korone.

Za stvaranje imuniteta potrebno je 2-3 nedelje, a podsetimo da je najveća aktivnost virusa gripa u prethodne dve sezone u Srbiji zabeležena u januaru ove i prosle godine.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Imajući u vidu značaj vakcinacije protiv sezonskog gripa, kao i trenutnu epidemiolosku situaciju, obezbeđene su dodatne količine četvorovalentne vakcine protiv gripa, za imunizaciju odraslih i dece starije od 3 godine, a koje su dostupne za privatne zdravstvene ustanove.

Ostali smo bez još jednog pulmologa sa prve linije fronta: Dr Danijela Gordić izgubila bitku sa koronom

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar