Neslavan rekord norveškog trenera: Solskjer ušao u istoriju engleskog fudbala

Trener Mančester junajteda će ući u istoriju, ali neće ostati upamćen po najboljem

Ole Gunar Solskjer je trener s najgorim učinkom na klupi nekog engleskog kluba u istoriji Lige šampiona.

Norvežanin je sinoć s Mančester junajtedom u gostima izgubio od RB Lajpciga sa 3:2 u 6. kolu grupne faze Lige šampiona nakon čega je njegova ekipa eliminisana, a takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope.

Trener “Crvenih đavola” je na 10 poslednjih utakmica zabeležio čak šest poraza, što je najgori trenerski učinak na klupi nekog engleskog kluba.

Pored toga Norvežanin je uspeo da zabeleži i četiri pobede u Ligi šampiona s sa engleskim klubom.

Trijumfi su zabeleženi protiv PSŽ-a (dva puta u gostima), RB Lajpciga i Bašakšehira, a gubio je od PSŽ-a (dva puta kod kuće), RB Lajpciga, Bašakšehira i Barselone (dva puta).

Učinak Junajteda u tih 10 utakmica je 18 postignutih i 17 primljenih golova.

Rekao je da će napasti Nemce pa je primio dva gola nakon 13 minuta igre.

Junajtedu je protiv nemačkog kluba bio dovoljan remi da izbori plasman u osminu finala Lige šampiona, ali do toga nije došlo.

“Ne možeš da se povučeš i da se nadaš rezultatu 0:0. To nije u našim genima. Hoćemo da napadamo”, izjavio je Solskjer u najavi utakmice.

Nakon najave da će napasti Nemce na teren je poslao ekipu formaciji 5-3-2. U postavi je imao tri štopera, dva beka, tri vezna igrača i dva napadača, a već nakon 13 minuta igre bilo je 2:0 za RB Lajpcig.

Nemci su u 69. minuti povisili na 3:0, a onda je Junajted do 82. minuta smanjio na 3:2. Ipak, do boda i plasmana u osminu finala Lige šampiona nije mogao.

Mančester može protiv Zvezde: Crveno-beli dobili još dva potencijalna rivala!