Murinjo nadmudrio Gvardiolu: Perfektni Totenhem očitao lekciju Sitiju (FOTO+VIDEO)

Mančester siti je igrao svoju igru, a Žoze Murinjo tačno znao šta je želeo u derbiju 9. kola Premijer lige.

I plan mu se ostvario nakon taktičke perfekcije – Totenhem je savladao “građane” (2:0) i preuzeo prvo mesto na tabeli na koje bi sutra veče mogao da se vrati Lester.

Sparsi izgledaju kao kandidat za titulu, a da s njima nema šale bilo je jasno već u 5. minutu kada je Son matirao Edersona.

Bila je to akcija u kojoj je sva pažnja centralnih bekova Sitija bila usmerena na Kejna, a u takvim situacijama – kada je teren otvoren – Korejac je među najboljim realizatorima na planeti.

Potom – Siti je kružio oko kaznenog prostora domaćina, ali pamtiće se da je Murinjova odbrana izblokirala makar desetak šuteva iz dobrih pozicija De Brujnea, Žezusa, Mareza, Silve…

Pritisak Sitija je trajao sve vreme (poništen mu je i pogodak za 1:1 zbog igranja rukom Žezusa), a onda je Totenhem dočekao momenat – Dajer je otvorio kontranapad, Kejn asistirao, a Lo Selso zatresao mrežu u 65. minutu.

Argentinac je pogodio samo 35 sekundi pošto je ušao na teren umesto Ndombelea, a Kejn je asistirao deveti put u devet utakmica ove sezone u prvenstvu.

Murinjo je nadmudrio Gvardiolu i sada mirno čeka sutrašnji derbi između Liverpula i Lestera.

Siti je na osam bodova od prvog mesta, ima i meč manje od lidera.

Da li je Partizan oštećen? Sudija sprečio crno-bele da povedu, golman pogrešio, a ispao heroj? (VIDEO)