Jaki su i bez Ronalda: Portugalci SUROVI prema Hrvatima, minimalna pobeda Francuske (VIDEO+FOTO)

Pobede su još ostvarile Belgija i Engleska

Fudbaleri Portugalije savladali su Hrvatsku sa 4:1 (1:0) u derbiju Grupe 3 A Lige nacija.

Koliko su Portugalci bili moćni na ovom meču govori podatak da su uputili čak 25 šuteva ka golu rivala, a Hrvati samo pet. Aktuelni šampion Evrope igrao je bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda, dok Zlatko Dalić nije mogao da računa na Luku Modrića i Ivana Rakitića.

Portugalija je povela u 41. minutu. Kanselo je fantastično šutirao sa 25 metara, levom nogom poslao loptu pod prečku i postigao prelep pogodak.

U 58. minutu je Diogo Žota pobegao odbrani gostiju i duplirao vođstvo tima Fernanda Santoša.

Žoao Feliks je povisio na 3:0 u 70. minutu susreta.

Preostala dva pogotka viđena su u nadoknadi vremena. Najpre je utešni pogodak za Hrvate delo je Bruno Petković.

Konačan rezultat postavio je u Andre Silva u poslednjim trenucima meča.

U istoj grupi, Francuska je sa 1:0 pobedila Švedsku u gostima, a jedini gol na meču postigao je Kilijan Mbape u 41. minutu.

U ostalim susretima fudbaleri Belgije slavili su protiv Danske u gostima sa 2:0, dok je Engelska takođe kao gost bila bolja od Islanda sa 1:0.

Češka RASPUSTILA reprezentaciju, UEFA tvrdi da se igra: Novi korona haos drma Evropu!