Srpska teniserka Teodora Kostović će na Grend slemu debitovati ni manje ni više nego protiv Arine Sabalenke.
Kostovićeva je prošla kvalifikacije i tako stigla do glavnog žreba Vimbldona.
Na žrebu nije imala sreće, pošto je izvučena prva kada je reč o nenositeljkama. To je značilo da će joj rivalka u prvom kolu biti najbolja na svetu, Sabalenka.
Ako ništa drugo, Kostovićeva će osetiti čari igranja na Centralnom terenu u hramu tenisa.
Pobednica će u drugom kolu igrati sa boljom iz meča Oleksandra Olinjikova – Mekartni Kesler.
Legendarna Serena Vilijams će se posle četiri godine vratiti na Grend slem turnir, a prva rivalka biće joj Maja Džoint.
Jedan od derbija na startu biće susret Eme Navaro i Paule Badose, a interesantno bi moglo da bude u duelu Marije Sakari i Klare Tauson.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)