Meksiko je pobedio Južnu Afriku sa 2:0 na otvaranju Svetskog prvenstva na stadionu Asteka, ali je igra potpuno razočarala fudbalske stručnjake. Golove za domaću selekciju postigli su Hulijan Kinjones i Raul Himenes, što je donelo slavlje “sombrerosima”.
Ipak, sam meč su obeležili nervoza, gruba igra i čak tri crvena kartona. Brazilski sudija Vilton Sampaio imao je pune ruke posla, pa je pre vremena u svlačionicu poslao Jaju Sitolea i Tembu Zvanea iz Južne Afrike, kao i kapitena Meksika Sezara Montesa u samom finišu susreta.
Bivši trener Liverpula, a sada globalni direktor fudbala u kompaniji Red Bul, Jirgen Klop, bio je veoma direktan i oštar u svojoj analizi.
– Ova situacija nekako sažima celu utakmicu. Taktički, ovo je bilo jednostavno loše. Jednostavno nije bilo dobro ni od jedne ni od druge ekipe. Igraš 11 na 9 i onda dopustiš kontranapad. Zašto? Zato što je zadnja linija stajala preduboko. To je bio problem tekom cele utakmice, a Južna Afrika to uopšte nije iskoristila – rekao je Klop.
Nekadašnji nemački reprezentativac Kristof Kramer takođe je očekivao mnogo više od ovog duela. On je naveo da je meč najavljivan kao veliki spektakl, ali da je na terenu sve izgledalo kao da se igra humanitarna utakmica, jer je u potpunosti nedostajalo pravog takmičarskog intenziteta, brzine i prave borbe.
Na njegove reči nadovezao se i iskusni nemački trener Kristijan Štrajh, koji je dodao da je duboko razočaran izdanjem Južne Afrike, jer je od njih očekivao znatno bolju taktičku organizaciju i daleko veći nivo borbenosti.
– Razočarala me Južna Afrika jer sam mislio da će biti bolje organizirana i pokazati više borbenosti – rekao je Štrajh.
Meksiko je na kraju uspeo da upiše tri važna boda na startu turnira, ali stručni štab već sada ima velike brige jer u narednim mečevima neće moći da računa na suspendovanog kapitena Montesa.
Sa druge strane, selekcija Južne Afrike pod hitno mora da popravi disciplinu u igri i organizaciju tima ukoliko želi da zadrži realne šanse za plasman u nokaut fazu takmičenja.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)