Javio se i Zlatibor pred majstoricu: “Imamo 100 puta manji budžet od Zvezde”

Saopštenje Zlatibora pred treći meč protic crveno-belih

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/Meridian Košarkaška liga Srbije

Zlatibor gostuje Crvenoj zvezdi u nedelju od 19.00 časova, a posle saopštenja kluba sa Malog Kalemegdana i Željka Drčelića oglasio se i klub iz Čajetine. Razlog je, naravno, fizički sukob Nikole Kalinića i Mateja Čibeja tokom druge utakmice serije.

Saopštenje Zlatibora prenosimo u celosti:

“Najpre, ovo je morao biti praznik košarke za Čajetinu i Zlatibor u punoj hali protiv jednog od naša dva najveća tima. Ipak, sjajno izdanje naše ekipe i čist trijumf nad Crvenom zvezdom, usled incidenta za koji KK Zlatibor nema nikakvu krivicu, ostaju u senci. Umesto da fokus bude na velikom podvigu kolektiva sa 100 puta manjim budžetom, sada se traže načini da se kroz zamenu teza osudi naš klub radi sitnih interesa. Organizacioni nivo meča bio je vrhunski, uz maksimalno obezbeđenje i policiju, dok je atmosfera bila isključivo sportska, bez uvreda ka igračima Zvezde i uz srčanu podršku timu koji je pokazao da može da sruši i jače od sebe. Ipak, od momenta kada je prvotimac Crvene zvezde napao našeg igrača, oborio ga i dvaput udario dok je ležao, stvari su krenule neželjenim tokom. KK Zlatibor nije odgovoran, jer je inicijator igrač gostiju, a nerealno je očekivati da domaća publika nakon takvih scena reaguje aplauzom. Čvrsto branimo Mateja Čibeja, koji nije doprineo sukobu, kao što nije kriva ni publika u trenucima kada košarkaš Crvene zvezde skače na tribine u nameri da se fizički obračuna sa ljudima koji tamo sede. Verujemo da smo radom i trofejima iz proteklih godina zavredili bolji status, tačnije ono osnovno – da se istinito izveštava o događajima, bez pokušaja da se opravda krivac i pokretač svega, što je cela Srbija videla. Da li je predsednik Zlatibora kriv što je protivnički igrač dva puta udario našeg momka ili sam ja možda tražio od njega da ruši tunel i ulazi u konflikte sa navijačima? Svi bi trebali da pišu o istorijskom uspehu Zlatibora, koji se neće predati ni u trećem meču. Tome u prilog ide i izjava trenera Crvene zvezde koji se odmah izvinio zbog ponašanja svog tima, što smatramo korektnim”, navodi se u dopisu Zlatibora.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar