Fudbaleri Vojvodine i Partizana odigrali su bez golova 0:0 derbi 2. kola plej-ofa Superlige Srbije.
Podelom bodova u derbiju kola, Partizan je uspeo da zadrži drugo mesto na tabeli sa 65 bodova i ostavio Vojvodinu na trećoj poziciji sa dva boda zaostatka. Iako je pre mesec dana na istom terenu viđena ubedljiva pobeda domaćina, Novosađani ovog puta nisu imali dovoljno koncentracije u završnici, uprkos dominaciji u većem delu meča.
Meč je počeo inicijativom “lala”. Već u uvodnim minutima Lazar Ranđelović je vrebao grešku golmana Miloševića, ali je lopta završila van okvira gola. Najveću priliku u ranoj fazi propustio je Suč u 12. minutu – nakon preciznog prekida Njegoša Petrovića, ostao je “kratak” na petercu ispred prazne mreže. Partizan je odgovorio preko Dembe Seka u 27. minutu.
Njegov silovit udarac iskosa uzdrmao je stativu, što je bila i najbolja prilika za crno-bele. Do odlaska na odmor, Džon Meri je imao zicer, glavom je gađao pored stative, dok su pokušaji Zdjelara i Nikolića sa distance samo zagrejali dlanove navijača.
U drugom poluvremenu ritam je opao, ali je uzbuđenje dostiglo vrhunac u 65. minutu. Džon Meri je konačno zatresao mrežu, ali je slavlje domaćih prekinuo VAR – utvrđeno je da se napadač našao u ofsajdu.
Situacija na terenu postala je napeta u 70. minutu kada je Uroš Đurđević u duelu udario Lazara Nikolića. Umesto crvenog kartona napadaču Partizana, sudija Minaković je kaznio kapitena Vojvodine Petrovića zbog prigovora. Ipak, Đurđević nije dugo ostao na terenu, jer je samo devet minuta kasnije, nakon novog oštrog starta, zaradio isključenje.
Iako je Vojvodina do kraja meča svim silama opsedala gol Marka Miloševića, odbrana Beograđana je izdržala pritisak.
Partizan se sada okreće 180. večitom derbiju koji se u nedelju igra na Marakani, dok će Vojvodina u narednom kolu ponovo biti domaćin, ovoga puta ekipi pančevačkog Železničara.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)