Novak Đoković eliminisan je u osmini finala turnira u Indijan Velsu porazom od Džeka Drejpera, čime je doveo u pitanje svoju treću poziciju na ATP listi. Srpski teniser trenutno ima 5.370 bodova i postoji samo jedan scenario u kojem bi mogao da padne na listi.
Naime, pošto su svi ostali igrači iz Top 10 koji su iza njega već eliminisani sa turnira, jedina pretnja za Đokovićevo mesto je Aleksander Zverev. Nemac trenutno ima 4.705 bodova i jedino bi osvajanjem titule u Indijan Velsu mogao da preskoči srpskog tenisera, jer bi u tom slučaju stigao do 5.505 bodova.
Ipak, put do trofeja za Zvereva neće biti lak, pošto bi na tom putu mogao da se sastane sa Karlosom Alkarasom, koji ove sezone ima impresivan skor od 15 pobeda bez poraza, kao i sa Janikom Sinerom. Zverev večeras od 19 časova igra meč četvrtfinala protiv Artura Fisa.
BONUS VIDEO







Komentari (0)