Žreb za osminu finala Lige Evrope održan je u Nionu.
Notingem Forest našeg Nikole Milenkovića će igrati protiv Mitjilenda, u reprizi duela iz ligaške faze kada je bolji u Engleskoj bio danski predstavnik (3:2).
Ukoliko uspeju da se iskupe za taj poraz, “šumari” će u četvrtfinalu imati težak posao protiv boljeg iz duela Štutgarta i Porta, a onda u polufinalu protiv nekog između Rome, Bolonje, Lila ili Aston Vile.
Srpski golman Mile Svilar će u italijanskom okršaju, prvom pod okriljem UEFA, sa “vučicom” igrati protiv Bolonje, dok će se po prvi put u istoriji sastati i Genk i Frajburg, odnosno Betis i Panatinaikos čije boje brane Filip Đuričić i Miloš Pantović.
Olimpik Lion je izbegao francuski derbi i odmeriće snage protiv Selte, dok je njihov nesuđeni rival Lil, ekipa koja je eliminisala Crvenu zvezdu, dobila težak dvomeč protiv Aston Vile.
Prve utakmice četvrtfinala se igraju 12. i 19. marta, dok su revanši zakazani za deveti i 16. april.
Finale je na programu 20. maja u Istanbulu.
Parovi osmine finala Lige Evrope
Ferencvaroš – Braga
Genk – Frajburg
Štutgart – Porto
Bolonja – Roma
Panatinaikos – Betis
Selta – Olimpik Lion
Notingem Forest – Mitjiland
Lil – Aston Vila
BONUS VIDEO:







Komentari (0)