Temperaturni šok u nedelju: Oglasio se RHMZ, mogao bi da padne rekord star skoro 100 godina

U nedelju se očekuju neuobičajeno visoke temperature – čak do 23 stepena

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay/ Anja

Temperatura koju Republički meteorološki zavod predviđa za nedelju mogla bi da da obori temperaturni rekord iz 1929. godine.

– U subotu (15. 11.) ujutro će biti hladno, mestimično sa slabim mrazem i maglom, koja će biti ređa pojava nego prethodnih dana. Uglavnom se očekuje u Timočkoj Krajini, gde će se zadržati i prepodne, dok će u delovima Vojvodine, po kotlinama i dolinama reka, magla biti sporadična i uglavnom ograničena na jutarnje sate – navodi RHMZ.

Tokom dana, dodaju, biće pretežno sunčano i toplo, uz malu do umerenu oblačnost poslepodne i uveče. Duvaće slab, a na severu Vojvodine povremeno i umeren vetar južnih smerova. Najniža temperatura biće od -2 do 7 °C, dok će najviša iznositi od 13 stepeni u Timočkoj Krajini do 22 stepena u zapadnoj i centralnoj Srbiji. U noći ka nedelji u Vojvodini je ponegde moguća slaba, kratkotrajna kiša.

U nedelju se očekuju neuobičajeno visoke temperature – čak do 23 stepena. Prema arhivskim podacima, u Beogradu je u novembru 1929. godine izmereno 23 °C. Ukoliko temperatura u nedelju bude za stepen viša, taj rekord biće oboren.

– U nedelju (16. 11.) biće retka (izolovana) pojava jutarnje magle, uglavnom u Timočkoj Krajini i po kotlinama. Tokom dana pretežno sunčano i toplo, u većini mesta sa maksimalnom temperaturom od 19 do 23 stepena, dok će samo na istoku Srbije biti malo hladnije – navodi RHMZ.

Za ponedeljak (17. 11.) prognozira se promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima. Veći deo dana biće i dalje toplo, uz pojačanje južnog vetra. Popodne i uveče vetar će skrenuti na umeren i jak severozapadni, što će doneti osetniji pad temperature, a lokalno i kišu i pljuskove sa grmljavinom.

Od utorka u celoj Srbiji sledi zahlađenje.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar