Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić učestvovaće danas, 15. oktobra, na konferenciji ministara unutrašnjih poslova Berlinskog procesa koja se održava u Londonu.
Ovogodišnju konferenciju organizuje Ujedinjeno Kralјevstvo Velike Britanije i Severne Irske i učestvovaće ministri unutrašnjih poslova regiona. Ministri će razgovarati o unapređenju regionalne saradnje u jačanju granica i suzbijanju iregularnih migracija i delovanja organizovanih kriminalnih grupa.
Takođe, ministri će diskutovati o jačanju mehanizama zaštite žena i devojčica u digitalnom dobu, borbe u oblasti suzbijanja teškog i organizovanog kriminala, posebno trgovine kokainom i vatrenim oružjem, korupcije, kao i sprečavanja nelegalnih tokova novca.
Konferencija ministara unutrašnjih poslova Berlinskog procesa održava se od 2014. godine sa cilјem jačanja regionalne saradnje, podsticanja regionalnog razvoja i pružanja podrške evrointegracijama regiona.







Komentari (0)