Od kako se penzionisala, Ana Ivanović je izuzetno retko bila u javnosti i pričala za medije. Tek ponegde se mogla povremeno pronaći neka njena izjava, ali se nekada prva teniserka na planeti na ovogodišnjem Vimbldonu otvorila posle dosta godina.
U izjavi za Sport Klub je istakla da joj tenis sada dosta više nedostaje, nego što je to bilo u trenucima kada je tek stavljala reket o klin.
“Mnogo me više privlači sada nego nakon tih prvih par godina nakon penzionisanja. Imam ponovo želju da stanem na teren i zaigram”, rekla je ona.
Nekadašnja najbolja teniserka na WTA listi je takođe otkrila da je pričala sa Nendaom Zimonjićem o ponovnom nastupu na ovom turniru.
“Zaista mi je drago što imam priliku da se vratim na Vimbldon. Jako dugo nisam bila ovde, sada sam u ulozi posmatrača. Baš sam malopre srela Nenada Zimonjića i razgovarali smo da li da sledeće igramo miks zajedno, što bi bilo lepo. Upravo smo na jednom od terena igrali jedan meč pre dosta godina”, rekla je Ivanović.
I sam ženski tenis se mnogo promenio. Sada je mnogo manje rivalstava nego što je bilo u vremenu kada je igrala Ana Ivanović.
“Najviše nedostaje rivalitet. Ako pogledamo period pre deset ili 15 godina, bilo je tu puno igračica iz vrha, sestre Vilijams, Šarapova, Voznjacki, Jelena, Kuznjecova… i uvek se znalo da će od četvrtfinala biti fenomenalni mečevi. Sada to malo nedostaje. Često vidimo u finalima i polufinalima devojke koje su tu prvi put. To je nešto što nova generacija mora da ima kako bi ženski tenis ponovo postao popularan”, rekla je Ivanović.
Nije mogla da zaboravi ni Novaka Đokovića, za kojeg kaže da je ubeđena da će doći do 25. Grend slema i da joj je žao što ga neće danas gledati u finalu.
“Ja verujem da će doći i taj 25 gren slem. Neverovatno je koliko dobro igra u tom godinama. Mnogo sam srećna zbog njega, žao mi je što ga neću gledati u finalu. Sigurna sam da će se vratiti i ponov osvojiti neki veliki turnir”, kazala je Ana Ivanović.







Nije tek tako pomenula Novaka. Posfavljeno joj je pitanhe i odgovorila je ono sto vec godonama govori A sto se tice povratkactenusu bila bi bolha id 80% devojaka