Ovo je druga najbolja petorka sezone: Oglasila se Evroliga nakon glasanja

Najbolje petorke Evrolige izabrane su kombinacijom glasova

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen/SK

Košarkaška Evroliga saopštila je danas na sajtu takmičenja sastav druge najbolje petorke ove sezone.

U drugoj najboljoj petorci su košarkaš Monaka Majk Džejms, Teo Maledon iz Asvela, Huančo Ernangomez iz Panatinaikosa, Valter Tavares iz Real Madrida i Evan Furnije iz Olimpijakosa.

Evroliga je ranije danas objavila i idealnu petorku ove sezone koju čine je košarkaš Panatinaikosa Kendrik Nan, Saša Vezenkov iz Olimpijakosa, Ti-Džej Šorts iz Pariza, Karsen Edvards iz Bajerna i Najdžel Hejs-Dejvis iz Fenerbahčea.

Najbolje petorke Evrolige izabrane su kombinacijom glasova glavnih trenera (35 odsto), kapitena timova (35 odsto), medija (20 odsto) i navijača (10 odsto).

Prethodno je Evroliga navela da je za najboljeg trenera izabran Šarunas Jasikevičus iz Fenerbahčea, Nik Vajler-Beb iz Bajerna za najboljeg defanzivca, a Nadir Hifi iz Pariza je najbolji mladi igrač ove sezone.

Nan je osvojio trofej “Alfonso Ford” za najboljeg strelca.

 

Izvor: euroleaguebasketball.net

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!