Borusija u finalu Lige šampiona: Parižani imaju dosta razloga za tugu (VIDEO)

Nemački tim je i u glavnom gradu Francuske slavio minimalnim rezultatom protiv Pari Sen Žermena

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u finale Lige šampiona.

Nakon trijumfa u prvom meču na svom terenu od 1:0, nemački tim je slavio istim rezultatom i u revanš susretu protiv Pari Sen Žermena.

Jedini pogodak na meču koji je odigran u glavnom gradu Francuske postigao je Mats Humels u 50. minutu.

Drugi finalista Lige šampiona, biće poznat u sredu, kada će u revanšu meču snage odmeriti Bajern i Real Madrid.

DRUGO POLUVREME:

90+4′ KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Borusija iz Dortmunda plasirala se u finale Lige šampiona. Nemački tim je i u revanš meču polufinala savladao Pari Sen Žermen 1:0 i tako se zasluženo plasirao u finale.

90′ Drugo poluvreme produženo je četiri minuta.

87′ Pari Sen Žermen pritiska, ređaju se pokušaji, ali prečka je dva puta u dva minuta opet spasila Borusiju koju sada samo nekoliko minuta deli od plasmana u finale.

77′ Humels je opet pogodio za Borusiju, ali je njegov gol ovoga puta opravdano poništen zbog ofsajda.

61′ Pari Sen Žermen je mogao do izjednačenja, ali je stativa sada spasila tim iz Dortmunda.

50′ GOOOOOOOLLLLLLLL!!!!! Borusija iz Dortmunda vodi u Parizu, a strelac je bio Mats Humels. Nemački tim sada ima dva gola viška u ukupnom skoru i na dobrom je putu da se plasira u finale Lige šampiona.

46′ Nastavljen je susret u glavnom gradu Francuske.

PRVO POLUVREME:

45′ Završeno je prvo poluvreme na meču u Parizu. Borusija i dalje ima predsnost od jednog gola iz prvog duela.

25′ Obe ekipe imale su svoje prilike da stignu do prednosti, ali za sada u Parizu još uvek nema golova.

1′ Počela je utakmica u Parizu.

Fudbaleri Pari Sen Žermena dočekuju Borusiju iz Dortmunda u revanš meču polufinala Lige šampiona.

Dortmund sanja o svom prvom finalu posle 2013, dok su “sveci” poslednji put za “ušati” pehar igrali 2020. godine.

Borusija je u prvom meču u Dortmundu slavila sa 1:0, pa je večeras pred Parižanima težak zadatak da preokrenu stvari u svoju korist.

Poznati su i sastavi timova za večerašnju utakmicu:

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjoš, Beraldo, Mendeš, Zair-Emri, Vitinja, Ruiz, Dembele, Mbape, Ramoš.

Dortmund: Kobel, Rajrson, Humels, Šloterbek, Matsen, Džan, Sabicer, Sančo, Brant, Adejemi, Fulkrig.

PSŽ i Borusija su ove sezone igrali i u grupi. Na “Parku prinčeva” slavili su Parižani (2:0), dok je na “Vestfalenu” bilo 1:1.

Podsetimo, finale Lige šampiona biće odigrano 1. juna na londonskom “Vembliju”.