“Amerikanci će biti besni”: Dodik preti da će proglasiti ODMAH NEZAVISNOST ako se desi jedna stvar

On je naveo da ima informaciju da će Šmit nametnuti zakon u januaru.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto; Printscreen

Ukoliko Kristijan Šmit pokuša da nametne zakon o imovini, Republika Srpska će odmah proglasiti nezavisnost, izjavio je predsednik Srpske Milorad Dodik.

Dodik je u esmisiji Telering poručio da Republika Srpska neće biti nespremna, već će odmah proglasiti nezavisnost i to bez ijednog ispaljenog metka.

“Mi smo danas imali veliki pripremni sastanak za jednu takvu situaciju,” rekao je Dodik.

On je naveo da ima informaciju da će Šmit nametnuti zakon u januaru.

“Ukoliko on kaže bilo kog dana u pet sati popodne, nek računa da smo mi u 11 održali Skupštinu i proglasili nezavisnost. I to znači nezavisnost u svemu – novi finansijski sistem i teritorija pod kontrolom Srpske. Nećemo sprečavati prolaze i kretnje,” istakao je predsednik Srpske.

Dodik je rekao da Republika Srpska nema nameru da pravi kineski zid, “ni teške granične prelaze sa FBiH, osim ako bude primorana”.

“Ne očekujemo da će se neko iz FBiH ohrabriti da napadne Republiku Srpsku. I u takvim okolnostima mi ćemo proceniti na koji način ćemo delovati. Od EUFOR-a očekujem da stane na međuentitetsku liniju i da spreči dodir,” rekao je on.

Dodik je dodao da će “Amerikanci biti besni i da će pokušati da traže intervencije”, ali da veruje da prijatelji Srpske to neće dozvoliti.

“Na raspolaganju sam i lokalnom i međunarodnom pravosuđu jer mislim da smo u pravu,” istakao je Dodik.

Odgovarajući na pitanje da li će to dovesti do njegove smene, Dodik je rekao da će nastaviti da bude predsednik Republike Srpske i da ga ni Amerikanci ni Šmit ne mogu smeniti.

“Mene /američki ambasador Majkl/ Marfi ne interesuje. Njih boli kad ne interesuje. U Sarajevu drugi ambasadori zapadnih zemalja ne mogu da ga vide i svi su razočarani. Malo je ono što sam ja rekao o njemu, šta sam ja slušao šta oni govore o njemu – “ovo što radi ovaj Šmit, on sam radi zato što sluša tog Marfija”. Zbog toga i zbog njihovog hira, jel treba da izgubim i narod i zemlju? Neću izgubiti ni narod ni zemlju i nemam potrebu da objašnjavam bilo kome tu priču,” poručio je Dodik.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar