Republički hidrometeorološki zavod najavio je u toku popodneva u Vojvodini, Pomoravlјu i na istoku Srbija, kao i na širem području Beograda, ponegde kišu slabog intenziteta.
Prema trenutnim podacima RHMZ, najhladnije je na Crnom vrhu gde je izmereno minus tri stepena i Kopaoniku sa minus dva stepena. U ostatku zemlje je temperatura u plusu, a najtoplije je u Požegi, Kraljevu, Kuršumliji, Leskovcu gde je izmereno osam stepeni. U Beogradu i Novom Sadu je četiri stepena u podne.
Danas će u Srbiji preovlađivati oblačno vreme, ponegde sa kišom, u brdsko planinskim predelima sa snegom. Vetar slab i umeren, zapadni i jugozapadni, na istoku jak severozapadni.
U većini mesta tokom popodneva prestanak padavina, osim u Banatu i Timočkoj Krajini. Najviša dnevna temperatura od 5 do 12 stepeni.
Sutra, u nedelju, biće umereno do potpuno oblačno, suvo i toplije, a slaba kiša se očekuje samo još ujutru i pre podne u Banatu, Braničevskom okrugu i na istoku Srbije.
Tokom dana postepeno razvedravanje pa se posle podne u većini mesta očekuju duži sunčani intervali. Vetar slab i umeren, zapadni i jugozapadni, na istoku jak severozapadni. Jutarnja temperatura od 0 do 7, a najviša dnevna od 12 do 17 stepeni.







Komentari (0)