Proslava 75. godišnjice pobede nad nacističkom Nemačkom u Drugom svetskom ratu održaće se kada se epidemiološka situacija u zemlji poboljša, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov za emisiju “Moskva. Kremlj. Putin“.
On je potvrdio da će predsednik 9. maja položiti cveće kod Večnog plamena u Moskvi i obratiti se ruskom narodu, prenosi TAS S.
Dan pobede nad fašizmom: Posle polaganja cveća predsednik Rusije se obraća naciji
“Ovo je sveti praznik za našu zemlju i predsednik ne može postupiti drugačije”, naglasio je Peskov i dodao da će Putin na ovaj ili onaj način učestvovati u događaju Besmrtnog puka, maršu preživelih veterana Drugog svetskog rata i njihovihpotomaka.
Govoreći o ceremoniji polaganja cveća, portparol Kremlja primetio je da to necće biti “masovni događaj“ i da neće biti kršenja ograničenja uvedenih zbog epidemije korona virusa.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs







Komentari (0)