Polufinalna utakmica u petak: Evo kada Orlovi izlaze na parket

Drugo polufinale, u kojem će SAD igrati protiv pobednika duela Nemačka - Letonija igraće se takođe u petak

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: RTS printscreen

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće polufinalni meč Svetskog prvenstva u petak od 10.45, saopštila je Svetska košarkaška federacija (FIBA) na zvaničnom sajtu.

Prvo polufinale u petak, sa početkom u 10.45, igraće Srbija i pobednik sutrašnjeg četvrtfinala Kanada-Slovenija.

Drugo polufinale, u kojem će SAD igrati protiv pobednika duela Nemačka – Letonija igraće se takođe u petak, od 14.40.

Srpski košarkaški reprezentativac Bogdan Bogdanović nalazi se na 17. mestu najboljih strelaca u istoriji Svetskog prvenstva, sa 404 postignuta poena, objavila je danas Međunarodna košarkaška federacija (FIBA). Ovime je prestigao i legendarnog hrvatskog igrača Dražena Petrovića (399 poena).

Svetislav Pešić: Naš moto je svi za jednog, jedan za sve

Naš moto je od prvog dana “svi za jednog, jedan za sve”, izjavio je danas u Manili selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić posle pobede “orlova” nad Litvanijom rezultatom 87:68 u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

“Ovo je timska pobeda protiv tima koji igra timsku košarku, to su demonstrirali na svim mečevima. Mi to znamo i poštujemo ih i motiviše nas da igramo protiv takvog protivnika. Moramo da se pohvalimo da smo im oduzeli skok na ovom meču. Moramo tako da igramo i u narednim mečevima. Mi smo protiv jednog tima napravili 25 asistencija i po tome smo najbolji. Najbolji smo i po tome jer dajemo najviše koševa iz tranzicije. Da bismo sve to uradili moramo da igramo odbranu. Mi nemamo veličinu i onda se postavlja ‘kako da sakrijemo naše nedostatke’. Naš moto je od prvog dana je svi za jednog, jedan za sve”, rekao je selektor Pešić na konferenciji za medije.

On je istakao da je pobeda protiv Litvanije mnogo važna za njega i njegove igrače.

“Kao prvo, čestitam mom timu. Ovo je sjajna i važna pobeda za nas. Odigrali smo odličnu utakmicu protiv dobrog tima Litvanije. Morate da ih poštujete, jer su odigrali zaista dobar turnir. Srećni smo zbog pobede, ali sutra je novi dan. Ovo je turnirski sistem i moramo da se pripremimo za novog protivnika. Taj meč je tek za tri dana, i prvi put od početka turnira imaćemo jedan dan za regeneraciju i odmor”, naveo je Pešić.

Pešić je istkaao i da im je vetar u leđa dala i poruka Boriše Simaniću, koju su dobili tokom dana.

“Ja sam po tom pitanju mnogo emotivan i to je katastrofa koja nas je zadesila. Od ništa se napravilo svašta. Mogli smo da ga izgubimo, a nismo. On je jedan sjajan dečko i što mi kažemo kako baš njega to da zadesi. Imali smo stvarno jednu veliku sreću da je profesor Radovanović iskusan, i ne znam šta bi se desilo da njega nije bilo. Jedan čovek može da napravi tim, a jedan da je rasturi. Ovo je zasluga prvo Simanića da je uspeo sve to da izdrži. Najvažnija vest je da sve ide nabolje”, rekao je selektor Srbije.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar