DEKI I ZVANIČNO U SERIJI B: Sampdorija ispala, Udineze ih i matematički izbacio!

Fudbaleri Sampdorije poraženi su od Udinezea rezultatom 2:0 u meču 34. kola Serije A.

Udineze je u 34. kolu presudio Dejanu Stankoviću i njegovoj Sampdoriji i ovaj poraz ih je i matematički poslao u Seriju B.

Stankovićev tim je ostao na poslednjem mestu na tabeli sa 17 bodova, 13 manje od Verone koja je prva iznad crte. Nenadoknadiv minus na četiri runde do kraja sezone.

Golovima Roberta Pereire i Adama Masine u 9. minutu odnosno 34. minutu, pitanje pobednika je bilo rešeno i Sampdorija se seli u nižerazredno takmičenje.

U narednom kolu Udineze će gostovati Fiorentini, dok će Sampdorija dočekati Empoli. U istom terminu Empoli je kao domaćin savladao Salernitanu sa 2:1.

Strelci za Empoli bili su Nikolo Kambianji u 38. i Frančesko Kaputo u 63. minutu. Gol za Sarelnitanu postigao je Kšištof Pjontek u 85. minutu.

Empoli je na 14. mestu sa 38 bodova, a Salernitana je na 15. poziciji.