Ruska artiljerija uništila je ukrajinsko skladište municije u blizini naselja Marinka u regionu Donjecka, rekao je danas portparol borbene grupe “Jug” Ivan Bigma.
Bigma je izjavio za TAS S da su tri ukrajinska uporišta sa ljudstvom i vatrenim oružjem, kao i ukrajinsku privremenu bazu, uništile ruske snage u blizini Avdejevke.
Britanska vojna obaveštajna služba saopštila je danas da je Rusija delimično povratila kontrolu nad prilazima gradu Kremenaja na istoku Ukrajine, nakon što su ruske trupe potisnute iz regiona ranije ove godine.
„Ponegde, Rusija je ostvarila napredak i do nekoliko kilometara“, navela je vojna obaveštajna služba u ažuriranom izveštaju, ukazujući da ruski komandanti verovatno pokušavaju da povrate logistički centar Kupijansk u Harkovu, preneo je Rojters.
Ruske snage su jutros pokrenule talas vazdušnih napada na severu i jugu Ukrajine.
Komandant ukrajinskih kopnenih snaga Aleksandar Sirski rekao je danas da bi Kijev uskoro mogao da pređe u ofanzivu u oblasti Bahmuta.
„Uskoro ćemo iskoristiti ovu priliku“, napisao je Sirski na Telegramu, prenele su RIA Novosti.
Savetnik vršioca dužnosti šefa Donjecke Narodne Republike (DNR) Jan Gagin rekao je da je Kijev formirao moćnu grupu u Časovom Jaru, odakle snage Ukrajine periodično pokušavaju da izvrše kontranapad, navodeći da broj ukrajinskih vojnika u tom području dostiže desetine hiljada.
Tempo ruskih operacijas oko Bahmuta usporava usred zapadnih izveštaja da ruske snage možda pokušavaju da pokrenu ofanzivu u drugim smerovima, naveo je američki Institut za proučavanje rata (ISW) u najnovijem izveštaju.
Kako se navodi, ruske snage trenutno pojačavaju tempo ofanzivnih operacija oko Avdejevke u cilju okruživanja naselja.







Komentari (0)