Bajern ponovo pobedio PSŽ i rutinski prošao dalje: Milan posle 11 godina u četvrtini finala (VIDEO)

Poznata još dva učesnika naredne faze LŠ

Bajern iz Minhena i Milan idu u četvrtinu finala Lige šampiona!

Gotovi su revanš dueli u Minhenu i Londonu, Bajern je savladao PSŽ sa 2:0 (ukupno 3:0), golovima Čupo Motinga i Serža Gnabrija, dok na stadionu Totenhema nije bilo golova i Milan je, posle 11 godina, pogotkom Dijaza u prvom meču prošao u narednu fazu.

Četa Julijana Nagelsamana položila je jedan od težih ispita i to sa desetkom. Njegova ekipa nije primila gol za 180 minuta fudbala protiv moćnog Pari sen Žermena.

U prvom delu PSŽ je imao zrelije prilike, a najveću nije iskoristio Vitinja u 38. minutu, Zomer se poigravao, a spasao ga je De Liht.

U drugom delu bolji Bavarci, prvo smo u 51. minutu mogli da vidimo kazneni udarac, do njega ipak nije došlo jer je glavni arbitar Danijele Orsato tako odlučio.

Minut kasnije Čupo Moting postiže pogodak, međutim poništen je zbog ofsajda.

Nastavili su u istom ritmu i u 61. minutu, dželat Srbije, Čupo Moting, postiže pogodak, ovoga puta regularan.

Konačan rezultat postavlja Serž Gnabri u 89. minutu.

Povukao je Žoao Kanselo, poslao sjajan pas ga brzonogom napadaču, koji odličnim udarcem matira Donarumu i briše i poslednje nade Parižana.

Meč u Londonu je kasnio desetak minuta zbog gužve koju su napravili navijači.

Završeno je bez golova, što je donekle prvo poluvreme i obećavalo. Možemo reći utakmica u kojoj su se od početka do kraja nadmudrivali treneri dve ekipe.

U prvom delu nismo videli nijedan šut u okvir gola, a nije mnogo uzbudljivije bilo u drugom, osim što je bilo napeto.

Čini se presudni momenat na utakmici dešava se u 77. minutu, tada Kristijan Romero dobija drugi žuti odnosno crveni karton.

U poslednjim trenucima utakmice, prvo gledamo sjajnu odbranu Menjana nakon šuta Kejna, da bi Origi na drugoj strani, nakon kontre, pogodio stativu.