Barselona minimalcem slavila protiv Valensije

Katalonci su se ovom pobedom učvrstili na prvom mestu

Nakon poraza u prethodnom kolu, Barselona se vratila na pobednički kolosjek – “blaugrana” je danas kod kuće u 24. kolu La Lige savladala Valensiju 1:0 i učvrstila se na prvom mjestu na tabeli.

Trenutak odluke dogodio se u 16. minutu – Serhio Buskets je fenomenalno uposlio Rafinju, a Brazilac bio brži od Mamardašvilija.

Do kraja prvog poluvremena Barsa se, iznenađujuće, povukla, ali Valensija nije uspjela da stvori ozbiljniju priliku ispred Ter Štegenovog gola.

U nastavku je bilo interesantnije, a u 55. minutu dosuđen je penal za Barselonu. Feran Tores je imao priliku da duplira prednost, alil je pogodio stativu, a lopta završila pored gola.

Četiri minuta nakon promašenog penala domaći su ostali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Arauho.

Do kraja meča je Barsa uspela da se odbrani, mada ni gosti nisu imali previše šansi pred golom rivala.

Valensiji predstoji velika borba za opstanak budući da je ekipa sa “Mestalje” na 19. mestu sa dva boda manje od Sevilje koja je u sigurnoj zoni.