Pobeda Crvene zvezde pred Večiti derbi: Pešić i Mitrović za +14 u odnosu na Partizan

Lepa uvertira za ekipu Miloša Milojevića pred najveći meč srpskog fudbala

U okviru 23. kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Javora sa 2:0 (1:0).

Golove za goste postigli su Aleksandar Pešić u 38. minutu i Stefan Mitrović u 57. minutu.

Sigurna pobeda za ekipu Miloša Milojevića na stadionu kraj Moravice, kontorlisali su dešavanja na terenu tokom većeg dela meča i ono najbitnije za njih, nastavili niz pobeda u domaćem šampionatu.

Imao je i Javor svoje minute dobre igre, bio opasan i pretio golu Milana Borjana, međutim nedovljno za ulazak lopte u mrežu.

Pokazao nam je tim iz Ivanjice na startu da neće Zvezda imati tako lak posao, domaći su imali par solidnih napada u prvih dvadesetak minuta, ipak ništa više od toga.

Prvu veliku priliku ne korsiti Crvena zvezda u 10. minutu, kada strelac prvog gola nije uspeo sa velike blizine da pošalje loptu u mrežu Javora.

U 18. minutu beležimo dve ogromne šanse za goste, prvo je pucao Bukari kome je golman Manojlović odlično odbranio, a posebno se istakao Kopitović koji je uspeo da skine loptu sa gol linije nakon još jednog udarca Zvezdinog špica Pešića.

Nastavila je Zvezda da napada, što im se isplatilo u 38. minutu kada je Aleksandar Pešić postigao vrlo srećan pogodak.

Aleksandar Katai je šutirao, a na pravom mestu našao se Pešić, koji je na neobičan način, ramenom doveo Zvezdu do prednosti.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu i u drugom delu meča, a čini se da su u tom periodu igre potpuno kontrolisali dešavanja na terenu.

Za drugi pogodak čekalo se do 57. minuta, a onda je mladi Stefan Mitrović poslao loptu iza leđa golmana Manojlovića.

Ponovo veliki doprinos Aleksandra Kataija, kao i kod prvog gola, koji je asistirao, a Mitrović je sjajno realizovao priliku.

Do kraja utakmice trener tima iz Ljutice Bogdana je napravio par taktičkih izmena, utakmicu nastavio sa tri štopera i tako u poptunosti neutralizovao napade Javora.

Crvena zvezda u će u narednom kolu dočekati Partizan, dok će Javor gostovati Kolubari.

SASTAVI

Javor (4-2-3-1): Manojlović – Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić – Dukure, Adamović – Gojković, Bosić, Kembel – Gigić.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Milunović, Dragović, Rodić – Mijailović, Kanga – Bukari, Katai, Mitrović – Pešić.