Košarkaši Grčke su posle velike drame u završnici došli do pobede nad domaćinom Italijom 85:81 u drugoj rundi Evrobasketa.
Jasno je bilo od početka meča da “heleni” svojom čvrstom i stabilnom odbranom kontrolišu dešavanja na parketu.
Italijani su konstatno pokušavali da se vrate šutevima za tri poena, ali je blago reći da ih baš nije išlo pogotovo u prvom delu koji su završili sa minusom od sedam poena.
OH. MY. GIANNIS ?#EuroBasket x #BringTheNoise
? https://t.co/XA74Vl1szW pic.twitter.com/rd3H0TzdMC
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 3, 2022
Grci su čak uspeli u nastavku da zaigraju još bolje, pa su čak poveli sa +16, a kada su svi pomislili da je gotovo njihov rival se digao iz mrtvih.
Italija jeste izgledala na konopcima, ali je preko Fontekije i Tonuta u finišu uspela da se trojkama koje su proradile vrati do samo tri poena minusa.
U samoj završnici su Fontekio i Tonut imali dva šuta za tri i produžetak, ali su promašili i posle velike drame pobeda je ipak otišla Grcima.
Na kraju je Fontekio bio najefikasniji sa 26 poena, dok je Polonara imao 14 poena uz 10 skokova, a Tonut 13 postignutih poena.
U ekipi Grčke Janis Adetokumbo je ubacio 25 poena i imao 11 skokova, dok je Tajler Dorsi ubacio 23 poena, a dvocifren je bio još Agravanis sa 13 poena.
BONUS VIDEO:
Holanđani umalo šokirali Izrael: Avdija i ekipa posle pobede dele prvo mesto sa Srbijom! (VIDEO)







Komentari (0)