Ovi “eksperti” kod USTAŠA pljuju Vučića: Prvom se stranka RASPALA, drugi preko TV-a saznao da je izbačen!

Velikim "stručnjacima" se smeje cela Srbija

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TANJUG/ JADRANKA ILIC/bs, Medija centar Beograd

Ustaška mržnja prema Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću prevazilazi sve granice zdravog razuma, a sada je “udarna pesnica” propagandne mašinerije, Jutarnji list objavio sumanuti tekst pod naslovom “Predsednik opsednut Hrvatima: Tri eksperta iz Beograda raskrinkala tajnu Vučićeve fiksacije”.

Osim toga što je svima jasno da su Hrvati ti koji su opsednuti Vučićem, a ne obrnuto, što dokazuje stotine tekstova koje su objavili o srpskom predsediku, posebno komičan momenat je to koga ustaški mediji predstavljaju kao “eksperte”.

Naime, jedan od “političkih stručnjaka” za Hrvate je Žarko Korać, koji je apsolutni marginalac na političkoj sceni Srbije. Korać nikada ništa nije mogao da osvoji na izborima osim kada je ušao u koaliciju okupljenu oko Liberalno-demokratske partije, a i tada mu se stranka raspala.

“Ekspert” Korać je za Jutarnji list izjavio da “Vučić temu NDH koristi da bi povećao podršku u svom biračkom telu jer u Srbiji živi dosta ljudi poreklom iz Hrvatske i Bosne” i dodao je “Jasenovac mit”. Jasno je da ovaj veliki “stručnjak” ne može da razume da postoje državnici kojima je stalo do naroda, gde god taj narod živeo i odakle god došao, a podilaženje Hrvatima po pitanju Jasenovca nije čak ni vredno nikakvog komentara.

Takođe, za ustaše je “ekspert” i Balša Božović, bivši funkcioner Demokratske stranke, koji je izbačen iz stranke 2020. godine. Kako je sam naveo, o isključenju ga niko nije obavestio, već je o tome čuo na televiziji. Ako su ga partijske kolege doživljavale kao nesposobnog foliranta, šta više o njegovoj “stručnosti” može da se kaže?

– Srpski nacionalizam je sazdan na mitu o Kosovu. Na porazu zbog izdaje! Tako se i dandanas misli da je Srbija izgubila tzv. Republiku Srpsku Krajinu (hrvatsko Kosovo) jer su je, navodno, izdali oni koji nisu hteli da je brane, a nikako zbog katastrofalne i zločinačke politike Slobodana Miloševića i zbog njegovih dogovora s Franjom Tuđmanom – rekao je Božović za Jutarnji.

On je dodao da “srpski nacionalizam svoju ključnu legitimaciju zasniva na stalnoj ulozi žrtve”.

– Vučić je tu taktiku usavršio. I tu dolazimo do zloupotrebe Jasenovca – kaže Božović, koji je zajedno sa Koraćem potrčao kod ustaša da napada Vučića i Srbiju.

Ovaj bedni pokušaj velikih “eksperata”, čije mišljenje nikada nikog u Srbiji nije zanimalo, pa moraju da idu kod ustaša kako bi se osetili manje nebitnim, nije čak ni za gnušanje, već jednostavno za podsmeh. Šta drugo ostaje svakom ko je iole politički pismen da misli o “stručnjacima” kojima se smeje cela Srbija, ali i ustaškim medijima koji ih pozivaju kao relevantne sagovornike i njihovim tekstovima, osim da se nasmeje?

BONUS VIDEO

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar