Drama u “Morači” pripala Budućnosti: Micov trojkom izborio majstoricu!

Rezultat u seriji je 1:1

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Partizana rezultatom 72:71 u okviru druge utakmice polufinala ABA lige.

Bolje su otvorili meč izabranici Aleksandra Džikića, imali su prednost tokom celog meča, a onda je stvari u svoje ruke preuzeo Ledej, bili su blizu pobede gosti, ali je Micov trojkom doneo pobedu svom timu.

Prva četvrtina je bila dosta ujednačena a Budućnost je posle njenog završetka bila u prednosti od tri poena.

U drugoj su održavali prednost Podgoričani, razlika je varirala između šest i osam razlike, a furioznom završnicom domaći košarkaši su napravili dvocifrenu prednost što je razbesnelo Željka Obradovića.

Uspevala je Budućnost da drži Partizan na dvocifrenoj distanci, a onda je proradio šut za tri poena kod crno-belih i u poslednju četvrtinu smo ušli sa samo šest poena prednosti u korist domaćih.

Crno-beli su smanjili na jedan posed, ali se domaći nisu dali, sve dok Ledej nije doneo izjednačenje, a potom i prvu prednost na ovom meču. Činilo se da je sve gotovo posle poena Dalasa Mura, ali je Micov u poslednjim sekundama postigao trojku vrednu pobede.

Partizan je loše organizovao poslednji napad i meč je otišao u majstoricu.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Peri i Popović sa po 15 poena, Kobs je dodao 13.

U Partizanu jedini dvocifreni je bio Zek Ledej sa 28 poena i činilo se da se njemu jedino igrala košarka ove večeri u “Morači”