Rusi ponovo na udaru: Oduzimaju im zlatne medalje i daju ih Amerikancima!

Razlog je ogroman skandal

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Zou Zheng / Avalon / Profimedia

Kako javljaju mediji iz inostranstva, ruska plivačka štafeta će biti kažnjena oduzimanjem zlatnih medalja sa Svetskog prvenstva u plivanju 2016. godine.

Razlog za ovakvu odluku FINA jeste što je Artjom Lobuzov, jedan od plivača, bio pozitivan na dopingu te su i ostala trojica ostala bez medalje, Mihail Dovgaljuk, Mihail Vekovišev i Aleksandar Krasnih.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

– Lobuzovu je zatraženo da vrati svoje medalje sa tih takmičenja, pošto je tim diskvalifikovan. Od svih je zatraženo da vrate odlučja, a FINA će preraspodeliti nagrade – rečeno je u FINA.

S obzirom na to da je američka štafeta na tom takmičenju osvojila srebro, zlato će ipak preći put od Moskve do SAD.

BONUS VIDEO:

Šampion odustao od odbrane pet svetskih medalja jer su mu zabranili da se takmiči pod zastavom Rusije!

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (1)

  1. To bi bilo ok da su i amerikanci na tom takmičenju bili podvrgnuti anti doping testu. Obzirom da amerikance ne salju na doping kontrolu Rusi netreba da vrate medalje posle 6 godina. Do sta vise amerikanaca.

    Odgovori

Ostavite komentar