Ko pita – ne skita! Slobodno uđite i pitajte za momka, nije sramota. Vidim da gledate u tablu, kaže nam prolaznica nakon što nas je zatekla kako iznenađeno gledamo u belu tablu okačenu na stari hrast u centru beogradske opštine Vračar na kojoj krupnim slovima piše „Momak za ženidbu. Pitati u lokalu”.
Kako saznajemo od Pavla koji je ispijao svoju jutarnju kafu u kafiću koji je poslednjih dana sigurno jedan od najposećenijih zbog ovog oglasa, pripadnice ženskog pola ne prestaju da se interesuju za tajanstvenog neženju.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
– Ovde dolazim više od deset godina i neverovatno je koliko su devojke zainteresovane, iako ne znaju o kom momku se radi. Tabla je postavljena pre četiri dana i od tada ne prođe ni sat vremena a da neka devojka ne svrati i ne pita za momka. Međutim, stvar je u tome što se mladić zasad nije upoznao ni sa jednom od njih. On svaki dan sedi ovde i posmatra, ali izgleda da mu se nijedna nije dopala, pošto još uvek nije sišao sa stolice – priča nam ovaj Beograđanin.
I STUDENTKINJE I STARIJE ŽENE
Dok smo sedeli u kafiću nadajući se da ćemo uočiti „najtraženijeg neženju”, dve žene srednjih godina ušle su u lokal govoreći da žele da upoznaju momka iz oglasa.
– Možemo li da razgovaramo sa mladićem koji hoće da se ženi? Moja sestra bi da se uda. Bilo bi lepo da popiju kafu i da se upoznaju – kazala je žena koja je pod ruku držala svoju sestru.
Pavle nam priča da je ovakvih situacija skoro svaki dan, te da će mladić sam odlučiti da li će pristati da sa nekom od devojka popije kafu.
– Nećete verovati, ali čujem od devojaka koje ovde rade da su dolazile neke studentkinje iz Mladenovca, interesovale su se za momka, a bila je i jedna žena iz Pančeva. Pošto joj se nije ispunila želja da, kako je govorila, upozna svoju srodnu dušu, sela je sa mnom i popila kafu, da ne bude da je džabe dolazila – kaže naš sagovornik.

JEDNIMA ZANIMLJIVO, DRUGIMA SMEŠNO
Skoro svaki prolaznik zastao je pored istaknute table, a mi smo pitali dve studentkinje koje smo zatekli kako se domunđavaju da li žele da uđu i upoznaju najtraženijeg neženju.
– Hvala, ali ne bih. Mislim da svako od nas može da stupi sa nekim u kontakt na drugi način i nađe srodnu dušu, a ne ovako, naslepo. Ne podržavam to. Možda sam previše stidljiva ili jednostavno nemam petlju, ali ovom dečku savetujem da više izlazi, jer će samo tako upoznati onu pravu i oženiti se – kaže nam Ivana R.
Ni Marijana S. nije za ovakav vid upoznavanja, ali kako priča za naš list, nema ništa protiv toga.
– Meni je ovo skroz kul, zaista. Svi smo mi različiti. Neko je manje stidljiv, neko malo više. Viđala sam slične oglase po banderama, čak ostave i broj telefona, tako da nije mi ovo ništa strašno niti ružno – kaže ova studentkinja.
Piše: SANJA RADOVANOVIĆ
OVU I MNOGE DRUGE AKTUELNOSTI PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU OBJEKTIVA ZA 5. APRIL

BONUS VIDEO:
Komentari (0)