Krizni štab doneo je odluku da nošenje maski u zatvorenim prostorijama više nije obavezano, međutim i dalje postoje mesta na kojima se nenošenje maski kažnjava, a reč je o zdravstvenim ustanovama i domovima za stare.
Ko je u obavezi da nosi masku
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Maske su u obavezi da nose zaposleni u zdravstvenim ustanovama, kao i lica koja ulaze i borave u toj ustanovi.
Zaposleni u ustanovama za smeštaj starih lica, kao i oni koji ulaze i borave u ustanovi, ali ovo pravilo ne važi i za korisnike.
Novčana kazna za nepoštovanje ove mere iznosi 5.000 dinara.
Nošenje maski na nivou preporuke ostaje u pozorištima, bioskopima, školama, gradskom prevozu, odnosno svim zatvorenim prostorijama.
Đaci jedva dočekali da skinu maske, kakvog su mišljenja nastavnici?
Iako se novo pravilo odnosi i na osnovne i srednje škole, ovih dana nastala je prava pometnja, jer su roditelji i nastavnici podeljenog mišljenja.
Ana Dimitrijević, potpredsednica Foruma beogradskih gimnazija i profesorka engleskog jezika Devete gimnazije u razgovoru ističe da nijedna škola nije donela odluku da su maske obavezne.
– Situacija u beogradskim gimnazijama je prilično podeljena, s obzirom na to da kada mi dobijemo preporuku, to je nešto što može, a ne mora nužno da se poštuje – kazala je.
Školama je ostavljeno da donesu konačnu odluku, a nijedna škola do sada, prema njenim rečima, nije donela odluku u svom kolektivu da su maske i dalje obavezne za đake i zaposlene.
Ðaci su, kako navodi Dimitrijević, jedva dočekali da ne moraju da nose maske, ali je stav među nastavnicima podeljen.
– U kolektivima, među decom i nastavnicima još ima zaraženih. Mi kao nastavnici smatramo da smo njima primer i ukoliko nosimo maske, đaci imaju potrebu da masku stave, a ni mi se ne osećamo dovoljno bezbedno jer vladaju virusi – kazala je ona.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)