Đoković otkrio svoju tajnu: Jedna žena stoji iza svega!

Evo kako je postao čovek od gume

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: ALAIN JOCARD / AFP / Profimedia

Novak Đoković je teniser koji do najsitnijih detalja brine o svom telu i zdravlju.

Francuski L’Ekip je zanimalo kako je postigao takvu rastegljivost i elastičnost.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Novak je vrlo jednostavno objasnio svoju tajnu uspeha.

– Iza svega toga je mnogo rada. Ja mogu da se rastegnem kao gimnastičar, a to nije zato što sam takav rođen, nego zato što se istežem od sedme godine – rekao je Đoković i nastavio u dahu:

– Šta je talenat? Da, ja verujem u talenat, recimo da je to genetska prednost, ali on nosi samo mali procenat uspeha. Ostalo je sve u radu.

Veliku ulogu u njegovom uspehu je imala legendarna Jelena Genčić, koja je radila sa Novakom na samom početku.

– Moram da kažem da sam imao sreće da na mene pozitivno utiče moja teniska majka Jelena Genčić i njen holistički pristup telu. Ona mi je prva rekla da bih morao da pazim šta jedem, koliko sati spavam. Objasnila mi je koliko je bitno čitanje i šta sve moram da radim kako bih uspeo. To je pristup od 360 stepeni, a tako razmišljam od kad sam imao sedam-osam godina”, naveo je najbolji teniser sveta.

Đoković je objasnio kako je uspeo da reši respiratorne probleme sa kojima se susretao tokom karijere.

– A u 2010. godini se desila najveća promena kada sam promenio ishranu i to mi je pomoglo da se rešim respiratornih problema koji su me mučili kada sam bio mlađi. Sve sam probao, pa i operaciju nosa, razne lekove, vežbe ali ništa nije pomoglo. Imao sam intoleranciju na gluten a da to nisam ni znao. A dijeta je postala potpouno novi način života. Ona je razlog što za sve što stavljam u svoje telo pravim jako stroge procene. Ne možete da me naterate da uzmem bilo šta i to je moj koncept nezavinosti u životu – zaključio je Novak Đoković.

Bonus video:

Ludi Kirjos opet promenio ploču: Ove reči fanovi Novaka Đokovića nikad mu neće oprostiti!

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar