Počasni predsednik SPS i narodni poslanik Milutin Mrkonjić koji je preminuo 27. novembra, biće sahranjen danas na Novom groblju u Aleji zaslužnih građana.
Pre sahrane koja je zakazana popodne, u Skupštini Srbije će biti obavljena komemoracija, na kojoj će o životu i radu čuvenog Mrke govoriti predsednik Srbije i SNS Aleksandar Vučić i predsednik Skupštine i SPS Ivica Dačić.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Ana Bekuta, pevačica i emotivna partnerka Milutina Mrkonjića, tražila je da bude ispoštovana njegova poslednja želja i da bude sahranjen u grobnici na Novom groblju, koju je svojevremeno kupio za suprugu Dašu i njega. Međutim, prevagnula je želja SPS-a koji je smatrao da je, zbog svega što je uradio za Srbiju, Mrkonjić zaslužio da bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana.
Kako piše Kurir, Ana će na komemoraciji sedeti u prvom redu, a sa njom će biti njeni najbliži.
– Bekuta je otkako je preminuo gospodin Mrkonjić nekoliko puta izlazila iz stana, verovatno da završava papirologiju, bila je sva u crnini, sva utučena, dotukla je Milutinova smrt. Ana i Mrka su bili veoma vezani – rekao je njihov komšija za pomenuti medij.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)