Neverovatna priča nam dolazi iz daleke Kenije, čija je Vlada danas raspustila fudbalski savez te zemlje.
Da stvar bude još bizarnija to se dogodilo samo nekoliko sati pred meč sa Ugandom u okviru kvalifikacija za Mundijal u Kataru.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Naime, tamošnja ministarka sporta Amina Mohamed rekla je da je preliminarna istraga otkrila da čelnici saveza nisu bili u stanju da pravilno upravljaju novcem, koji su dobili od kenijske vlade.
Mohamed je rekla da policija i antikorupcijska tela sada moraju da sprovedu dalju istragu i odluče da li bi trebalo da dodje do krivičnog gonjenja.
Iz tog ministarstva su saopštili da ova odluka neće uticati na održavanje fudbalskih utakmica reprezentacije Kenije.
FIFA ne dozvoljava vladama da se mešaju u vođenje nacionalnih saveza, pa Kenija tako rizikuje da bude suspendovana iz međunarodnih takmičenja.
Kenija kasnije gostuje selekciji Ugande, u meču petog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, ali je gostujuća selekcija ranije izgubila šansu za plasman na Svetsko prvenstvo.
U svakom slučaju biće zanimljivo kako će se ova priča na kraju završiti.
BONUS VIDEO:



Komentari (0)