Britanski teniser Kameron Nori savladao je Nikoloza Basilašvilija u finalu mastersa u Indijan Velsu sa 3:6, 6:4, 6:1.
Nori, 26. igrač planete u ovom momentu, prvi je koji je u pustinji uspeo da osvoji turnir, a da nije među 25 najboljih tenisera sveta još od 2010. godine, kada je to uradio bivši hrvatski as i trener Rodžera Federera Ivan Ljubičić.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
To mu priznajemo, i tu je sve u redu, ništa nema sporno. Međutim, ima tu i nešto poprilično sporno, a što se desilo po završetku meča za titulu.
– Kameron Nori se izjednačio sa Novakom Đokovićem po broju ATP finala ove godine (6) – poručili su na zvaničnom Tviteru ATP i tako u najmanju ruku umanjili uticaj brojki Novaka Đokovića na samopouzdanje ostalih tenisera.
Prvo, Nori je igrao finala San Dijega, Kvinsa, Liona, Eštorila i, dva koja je osvojio, Los Kabosa i Indijan Velsa. S druge strane, Đoković je poražen u finalima mastersa u Rimu i njujorškom grend slemu, dok je osvojio trofeje u Beogradu, na Australijan openu, Rolan Garosu i Vimbldonu.
Cameron Norrie is tied with Novak Djokovic for most appearances in ATP Tour finals this year (6).@Infosys | #InfosysStats
— ATP Tour (@atptour) October 18, 2021
Takođe, Nori je učestvovao na većem broju turnira, tako da je procentualno i dalje Novak Đoković čovek sa najboljim učinkom u sezoni.
Ljudi iz ATP očigledno su se vodili onom izrekom čuvenog sportskog komentatora Milojka Pantića (ne znamo odakle ju je on pokupio): “Statistika je kao bikini, pokazuje sve, ali ne otkriva ništa”.
Bonus video:







Komentari (0)