Toyota ima novi projekat: 400 miliona za vozila sa autopilotom

Start-up kompanija Pony testira novu tehnologiju na ulicama Pekinga i Šangaja

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Pixabay

Kompanija Toyota uložiće 400 miliona dolara u start-up kompaniju Pony, koja se nalazi u Kaliforniji i u Gvangžuu.

Pony je firma koja lansira automobile sa autopilotom, a Toyota je odlučila da sa 400 miliona dolara finansira njihov projekat.

Njihovi automobili biće testirani na ulicama Pekinga i Šangaja, a na svemu ovome Pony i Toyota rade još od prošle godine.

Pony je testirao i taksi vozila u dva pomenuta grada od 2018. godine, a posle ove investicije procenjuje se da će vrednost kompanije porasti na tri milijarde.

Pratite nas i putem iOS i  android aplikacije – Objektiv.rs

Izvor: Srbijadanas.com

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar