Beogradska policija je u nastavku akcije usmerene na sprečavanje fišing prevara i zloupotrebe platnih kartica uhapsila dvojicu kineskih državljana, za koje se sumnja da su izvršili krivično delo falsifikovanje i zloupotreba platnih kartica, saopštio je MUP.
Uhapšeni L. X. i Y. Y. se sumnjiče da su koristili podatke s tuđih platnih kartica za kupovinu robe u Beogradu.
Policija ih je, kako se navodi, otkrila dok su u jednom prodajnom objektu pokušavali da – korišćenjem mobilnog telefona – izvrše veći broj transakcija podacima različitih platnih kartica.
Takođe, sumnja se da su preko aplikacije Telegram bili u kontaktu sa, za sada, nepoznatim stranim državljaninom, koji im je dostavljao podatke ukradenih platnih kartica koje su oni ubacivali u mobilni telefon i koristili za beskontaktno plaćanje robe veće vrednosti.
Policija je kod osumnjičenih pronašla mobilni telefon, novac, kupljenu robu, kao i potvrde o brojnim neuspelim i nekoliko uspešno izvršenih transakcija u iznosu od više stotina hiljada dinara.
Daljim radom, ističe se, policija je prikupila dokaze o izvršenim transakcijama.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)