(UŽIVO) “Vi ste ti koji ste sačuvali Srbiju u odsudnom trenutku”: Vučić se obraća na skupu “Srbija jedna porodica” (VIDEO)

Na platou ispred Skupštine je i veliki broj zastava "Srbija pobeđuje"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju

U 18 časova zvanično je počeo skup “Srbija jedna porodica” koji se danas održava u Beogradu na platou ispred Narodne Skupštine.

Skup je počeo izvođenjem himne Srbije “Bože pravde”.

Obraćanje predsednika Aleksandra Vučića

Predsednik Srbije se obraća narodu na skupu ispred Skupštine.

– Hvala vam na veličanstvenom dočeku! Molim vas da spustite transparente, želim da vidim ljude, ljudi su nam najvažniji – započeo je obraćanje Vučić.

– Video sam da ste iz svih krajeva došli i hvala vam iz toga. I Crne Gore, Makedonije, Bosne… Da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje. Daleke 2012. godine živeli smo u beznađu. Nije potrebna dubinska analiza, nezaposlenost je bila na rekordnom nivou od 25,9 posto, fabrike su se zatvarale svakoga dana, penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u svetu. Ni sačuvali ni čuvali ništa. Ćutali smo kada se odvajalo KiM, kada se odvajala Crna Gora. Tražili krivca u svakome samo ne u sebi. I te 2012. kada su ljudi odlučili da menjaju te stvari, zatekli smo praznu kasu u kojoj nije bilo ni za isplatu penzija. Za ovih 14 godina smo promenili mnogo toga. Ne ja, već vi.

– Sačuvali smo mir,l slobodu, nezavisnost naše zemlje, zaposlili više od 550.000 ljudi u odnosu na tad. Doneli u desetinama milijardi investicija u našu zemlju. Nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. I to vi gradite građani Srbije. Kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju i nemojte da zaboravite jednu stvar. Ne podrazumevaju se stvari. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još bolje. I naši radnici i moraće da imaju veće plate. Nikada nisam zadovoljan i uvek možemo više. Mnogo smo grešaka napravili. Ljudi koje smo postavili a nisu zasluživali vaše poverenje. Ljudi koji su brinuli o sebi. A ne o vama. U najtežim trenucima smo bili uz zemlju. I u UN smo znali da idemo protiv najmoćnijih sila sveta i uspeli smo da pokažemo da mali slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz. U prethodnom periodu suočavali smo se sa velikim izazovima, poplavama, migracijama, koronom, ratovima na Bliskom istoku. Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi. Do kraja godine bićemo treći, sledeće godine prvi po stopi rasta. Tako kaže MMF.

– Danas smo ispred Crne Gore, zahvaljujući teškim reformama kroz koje smo prošli. Ovo je poslednji da se pred ovolikim brojem obraćam kao predsednik. 14 godina verno služim svojoj zemlji na svakom mestu i u svakom trenutku. Volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini.

– Pre godinu i po dana pokušali su da nam sruše zemlju, pokušali su spolja da nam unište Srbiju, zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Snažnije, jače. Nikada nisu hteli. Hteli su Srbiju na kolenima. Fakultwete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Hteli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša deca. Nisu krivi studenti. Oni su samo naivno poverovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama. Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu hteli da razgovaraju. Nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu hteli a mi i danas pružamo ruku i kažemo “1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izamnipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo”. Razorili bin nam zemlju, a to više ne smemo nikome da dopustimo. Promene pravilo sa ljudima koji mogu da donesu promene na bolje, a ne povratak u prošlost.

– Najvažnije je šta je to što imamo da ponudimo našim gađanima. I zato sam zahvalan i večeras predsedniku Dodiku što je ovde i Milanu Kneževiću i ljudima iz regiona. Naša obaveza je da uvek budemo uz sve gađane Srbije i hoću da se zahvalim Mađarima, Bošnjacima i da ih zamolim da razmisle i kažu sebi ko im je izgradio više puteva, bolnica…

– U budućnost moramo da žurimo. Ne možemo da dočekamo. Od avgusta meseca će nam biti lepša i bolja fabrika u Kini, ovakvi roboti proizvodiće se ovde. Da otvaramo data centre, da obezbedimo energetski sistem i otvaramo nove gasne elektrane, male nuklearke jer će struja biti najvažnije dobro u našoj zemlji. Da po svaku cenu čuvamo vojnu neutralnost. Da se ponosimo snagom svojih aviona. Svojom vojskom, policijom. Tada ste slobodni. Tada znate da ste uvek sposobni. Videće sutra snagu svoje vojske.

– Srbija samostalno donosi odluke. Da kvarimo svoja prijateljstva poput NR Kine, sa Rusima, nećemo. Mi svoje prijatelje kada je teško ne bacamo i ne odričemo se. Prijateljstvo nije kad vam je lepo i lako. Moramo našem narodu da ponudimo jedinstvo, a ne podele. Pokušali su da odvoje deke i bake od naših roditelja, roditelje od dece. Naš je poziv svima njima upućen. Razlikujte se ali razgovarajte jedni sa drugima. I videćete gde je bolja budućnost i gde su rezultati.

– Menjaćemo mnogo toga u zdravstvu, moraće usluga da bude bolja, kada dođe pacijent on je Bog za svakog lekara i svaku medicinsku sestru. Moramo da promenimo naš obrazovni sistem, a ne da imamo političke parazite koji traže sve više para, a za decu sve manje znanja. Za dve godine prosečna plata 1400 evra, a prosečna penzija 650 evra. Mere za naše najsiromašnije već za dva dana. Sad ćemo ovima koji su siromašniji mnogo više da pomažemo. Molim funkcionere da na svakom mestu učine sve što je moguće, a ne izabran sam na funkciju pa 9 mesaeci ne mogu da primim sindikate, ne izlazim iz službenih kola, ja sam Bog. Nisi niko i ništa, a narod je Bog.

– Ne moram da vam govorim šta mislim o Dinku Gruhonjiću, ali ne može da se desi da mi ne osudimo napad na automobil njegovog sina. Uništili su 120 traktora dobrih domaćina, spaljivali prostorije, tukli ljude. Lagali o zvučnom topu i Sarajevo safariju, sve vreme su lagali. Kažu bolela ga noga i srce, od zvučnog topa ne bole ni srce ni noga lažovi pokvareni. Ne sme biti osvete i revanšizma za sve pre godinu i po dana. Hoću sve zajedno pod istim krovom.

Vučič je govorio i o predstojećim izborima

– Hvala koalicionim partnerima koji su neretko bili uz nas. Hvala što su bili uz nas i podizali Srbiju. Još nekoliko nedelja biću predsednik i onda podnosim ostavku. Rekao sam predsedniku SNS da ću na predstojećim izborima ukoliko to budu želeli zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno poverenje. Moj je predlog bio, koji su oni prihvatili, lista će se zvati “Ujedinjena Srbija”. Verujem da ćemo da ih pobedimo ubedljivije nego ikada, izaći ćemo sa tim kako ćemo dalje da pomažemo našem narodu ma gde god da živi. Pomilovaću mnoge ljude. Neću moći sve, ali sve one koji su iz neznanja, nehata, počinili neka dela. Progledaću kroz prste. Mene ne morate da sklanjate, sam ću se skloniti.

Vučić podelio veličanstvene kadrove iz prestonice: “Hvala Srbijo!”

Predsednik Srbije je na svom Instagram nalogu podelio veličanstvene prizore iz prestonice koje možete pogledati OVDE.

Ministar Mali sa istorijskom srpskom trobojkom: “Ponosni na srpsku trobojku! Srbija pobeđuje”

Ministar finansija prisustvuje skupu u centru Beograda.

Brnabić: “Građani koji pristižu na skup već poslali poruku da je Srbija jedna porodica”

Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas, uoči početka velikog skupa ispred Doma Narodne skupštine, da je atmosfera među okupljenim građanima prelepa i da je i pre početka programa poslata ključna poruka da je “Srbija jedna porodica”.

Razvijena srpska zastava teška jednu tonu na skupu “Srbija jedna porodica”

Najveća zastava Srbije – dugačka 500 metara i teška tone – prikazana je na skupu 27. juna u Beogradu.

Ispred Skupštine je postavljena bina na kojoj je natpis “Zajedno gradimo budućnost Srbije Svi smo jedna porodica!”.

Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi na kojima piše “Zajedno gradimo budućnost” i beli šatori.

Na platou ispred Skupštine je i veliki broj zastava “Srbija pobeđuje”.

Na ulazu na Trg Nikole Pašića iz pravca Terazija je veliki baner “Srbija pobeđuje” i imrprovizovana kapija od balona u bojama srpske zastave.

Okupljeni obilaze štandove koji su postavljeni na platou ispred Skupštine, na Trgu Nikole Pašića i duž Bulevara kralja Aleksandra, do Beogradske ulice.

Na štandovima se izloženi proizvodi domaće radinost iz čitave Srbije, a na nekima su hrana i piće.

Postavljeni su i štandovi na kojima građani mogu da na listiću zaokruže od 15 ponuđenih tema pet za koje smatraju da su prioritetne za budućnost zemlje, ali i da dopišu svoje teme, probleme, sugestije i tako učestvuju u kreiranju plana za budućnost.

Na više lokacija su cisterene sa vodom, a ispred Skupštine su i stolice, kako bi građani koji ne mogu da stoje seli.

Na Trgu Nikole Pašića su sadržaji za decu – likovne i kreativne radionice, nastupi mađioničara, sportske animacije, popularne maskote iz crtanih filmova, dvorci na naduvavanje, sportske igre na parteru.

Na okupljanje su krenuli građani iz cele Srbije, neki i peške, a stižu i Srbi iz Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija.

Kod Palate Srbija okupio se veliki broj bajkera, koji će kroz grad stići do Doma Narodne skupštine, a učesnici skupa razviće i najveću srpsku zastavu do sada.

U 18 časova počinje glavni deo programa, gde će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju “moravac”, a zatim će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.

Velika grupa bajkera krenula od Palate Srbija ka Skupštini

Velika grupa bajkera koja se okupila kod Palate Srbija na Novom Beogradu krenula je oko 16 časova ka Domu Narodne skupštine, gde se danas održava skup “Srbija jedna porodica”.

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, koji je sa bajkerima, izjavio je da će oni do Skupštine stići preko Brankovog mosta.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar